Tauron zapewnia, że zakontraktował węgiel w ilości zapewniającej dostawy ciepła na najbliższy sezon grzewczy, który właśnie rusza. Na wniosek wspólnot, spółdzielni i zarządców budynków spółka uruchomiła dostawy ciepła do kolejnych budynków w miastach aglomeracji śląsko-dąbrowskiej.
– Przygotowania do sezonu grzewczego, we wszystkich naszych jednostkach, rozpoczynają się z odpowiednim wyprzedzeniem, tak aby w pełni zabezpieczyć dostawy ciepła w sezonie grzewczym. Nasi klienci nie muszą się obawiać, aktualny stan zapasów węgla dla naszych elektrociepłowni i ciepłowni oraz zawarte kontrakty pozwolą na utrzymanie ciągłości dostaw ciepła przez cały sezon grzewczy 2022/2023 – mówi Paweł Szczeszek, prezes Taurona.
Czytaj więcej
Zapasy węgla są najmniejsze od 15 lat, a wydobycie surowca w sierpniu jest najniższe w tym roku. Za osiem miesięcy tego roku, polskie kopalnie wydobyły o ok. 600 tys. ton mniej węgla niż w roku poprzednim. To stoi w sprzeczności z zapowiedziami rządu o zwiększeniu w tym roku produkcji „czarnego złota”.
Z ciepła sieciowego dostarczanego przez firmę korzysta ponad 800 tysięcy mieszkańców, przede wszystkim metropolii śląsko-dąbrowskiej. Podstawowe jednostki wytwórcze to elektrociepłownie w Katowicach, Tychach, Bielsku-Białej, Czechowicach-Dziedzicach oraz ciepłownie w Olkuszu, Zawierciu i w Kamiennej Górze opierają się na produkcji ciepła z węgla. W tym roku w aglomeracji śląsko-dąbrowskiej Tauron Ciepło przyłączy do sieci ciepłowniczej kolejne budynki na łączną moc cieplną ponad 40 MWt.