Sukces wezwania na akcje Duonu

Fotorzepa, Grzegorz Psujek gkmp Grzegorz Psujek

Fortum Holding BV nabyło 93,4 proc. wszystkich walorów giełdowej spółki. Teraz może podjąć decyzje o wycofaniu walorów firmy z GPW.

Pekao Investment Banking poinformowała, że Fortum Holding BV nabył w ogłoszonym na początku roku wezwaniu prawie 111,9 mln akcji spółki, dających 93,4 proc. głosów na walnym zgromadzaniu. Rozliczenie zawartych transakcji nastąpi 7 marca. Cena w wezwaniu wynosiła 3,85 zł za walor. Dla porównania w środę na warszawskiej giełdzie papierami Duonu handlowano po cenach z przedziału 3,57 – 3,81 zł.

W wezwaniu Fortum Holding BV podało, że jeśli uzyska co najmniej 80 proc. ogólnej liczby akcji, wówczas może rozważyć wycofanie walorów spółki z obrotu na GPW. Czy tak zrobi na razie nie wiadomo.

Fortum Holding BV należy do Grupy Fortum, międzynarodowego koncernu energetycznego, skupiającego swoją działalność przede wszystkim w rejonie krajów nordyckich, w Rosji oraz państw basenu Morza Bałtyckiego. W Polsce koncern jest obecny od 2003 r. jako producent energii elektrycznej i ciepła w skojarzeniu oraz dystrybutor ciepła. Poprzez Grupę Duon planuje rozwijać swoją działalność w zakresie usług energetycznych na rynku detalicznym w Polsce.

Grupa Duon od kilku lat systematycznie poprawia wypracowywane wyniki finansowe. Po trzech kwartałach osiągnęła 597 mln zł skonsolidowanych przychodów i 18,1 mln zł czystego zarobku. Tym samym prognozę na 2015 r. realizowała odpowiednio w 72,9 proc. oraz 76,7 proc. Zarząd podtrzymywał zamiar jej wykonania. Co więcej w kolejnych kwartałach oczekuje dalszej, mocnej poprawy wyników, zwłaszcza w segmencie handlu gazem.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Jest jeszcze szansa dla polskich łupków

Stosunkowo małym kosztem można kontynuować poszukiwania. Od ponad dwóch lat nie wykonano w Polsce ...

Spada zużycie gazu na Ukrainie

Wymuszone przez Zachód reforma rynku gazu na Ukrainie – przede wszystkim podwyżki cen, dają ...

Obajtek: jesteśmy koncernem globalnym

O szczegółach trwającego przejęcia Grupy Lotos, niedocenianej petrochemii, budowie wizerunku globalnego gracza, wspieraniu Roberta ...

„Gazeta Polska Codziennie”: Wsie zaopatrywane w prąd z biogazowni

W 2030 r. średni czas przerw w dostawach prądu ma trwać niecałą godzinę – ...

Nowy system wsparcia dla zielonej energii odroczony

Sejm przyjął poprawki Senatu do nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii (OZE). Senat zaproponował ...

Ukraina chce sankcji dla zachodnich koncernów

Chodzi o firmy z Niemiec, Austrii, Francji i Holandii, które finansują budowę rosyjskiego gazociągu ...