Zarząd Zakładów Azotowych Puławy zwołał na 28 marca nadzwyczajne walne zgromadzenie. Uczynił to na wniosek dominującego akcjonariusza, czyli tarnowskich Azotów, do których należy prawie 96 proc. akcji i głosów. Jedynym istotnym punktem porządku obrad są zmiany w radzie nadzorczej.
Czytaj więcej
Marcin Kowalczyk zrezygnował z szefostwa w ZA Puławy. Nadal zasiada za to w zarządzie tarnowskich Azotów. Jutro i tę funkcję może stracić, gdyż odbędzie się walne zgromadzanie koncernu, które zapoczątkuje gruntowne zmiany w jego władzach.
Obecnie rada ZA Puławy składa się z pięciu osób. Przewodniczącym jest Piotr Regulski, wiceprzewodniczącym Krzysztof Majcher, sekretarzem Agnieszka Kowalik, a członkami rady Marcin Szewczak i Piotr Śliwa. Kowalik i Śliwa zostali wybrani przez pracowników i tym samym mają szanse na zachowanie pełnionych funkcji. Jeszcze niedawno w skład rady wchodził Paweł Kowalczyk ale został odwołany przez ministra aktywów państwowych na podstawie przysługujących mu uprawnień określonych w statucie spółki.
Nowa rada nadzorcza ma wybrać nowego prezesa ZA Puławy
Nowa rada zapewne dokona istotnych roszad w zarządzie ZA Puławy, gdyż ten - mimo pewnych zmian - jest wiązany z poprzednią ekipą rządową. Dziś na czele spółki stoi Justyna Majsnerowicz, wiceprezes, pełniąca obowiązki prezesa. Powierzono jej tę funkcję w połowie lutego po rezygnacji ze stanowiska prezesa złożonej przez Marcina Kowalczyka. Ponadto w zarządzie spółki zasiadają wiceprezesi Paweł Bryda i Jacek Janiszek oraz członek zarządu Andrzej Skwarek.
Czytaj więcej
Z dotychczasowego składu rady odwołano cztery osoby i powołano pięć. Teraz czas na zmianę zarządu Azotów. Prezesi zależnych spółek ZA Puławy i ZCh Police postanowili sami zrezygnować.