Podczas Kongresu 590 prezes miedziowej spółki, Marcin Chludziński podkreślił, że wprowadzenie takiej sprzedaży to odpowiedź na oczekiwania konsumentów szukających nowych możliwości inwestowania.
Materiał powstał we współpracy z KGHM
KGHM jeden z największych producentów srebra na świecie, zapowiedział wprowadzenie na rynek sztabek inwestycyjnych srebra. Może ono pojawić się sprzedaży w pierwszej połowie przyszłego roku.
Aktualizacja: 21.05.2022 08:25 Publikacja: 07.10.2021 06:56
Foto: energia.rp.pl
Podczas Kongresu 590 prezes miedziowej spółki, Marcin Chludziński podkreślił, że wprowadzenie takiej sprzedaży to odpowiedź na oczekiwania konsumentów szukających nowych możliwości inwestowania.
Materiał powstał we współpracy z KGHM
KGHM
Bruksela proponuje szybkie uniezależnienie się od rosyjskiej energii. Chce przyspieszenia budowy źródeł odnawialnych.
Nowe przepisy znacząco zmieniają dotychczasową ustawę regulującą te zagadnienia i poszerzają zakres podmiotów zobowiązanych do jej stosowania. Wprowadzają wiele zmian, w założeniu korzystnych dla nabywców.
Tak drogiej benzyny jak dziś nie było jeszcze nigdy. W najbliższych dniach podrożeją też inne paliwa. Niepokój kierowców podziela rząd, który chce zamrozić ceny.
Emisja CO2 w Polsce rośnie i to w tempie dwucyfrowym. To m.in. efekt rosnącego zapotrzebowania na polski prąd z węgla głównie w Niemczech. Jednocześnie rusza pierwszy w Polsce proces klimatyczny. Oskarżonym jest największy producent energii w Polsce – Polska Grupa Energetyczna.
Unia Europejska zamierza wydać do 300 mld euro na inwestycje do 2030 r., aby przerwać uzależnienie od rosyjskiej ropy i gazu – poinformowała przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.
Transakcje fuzji i przejęć są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania gospodarki rynkowej. Są sposobem na zwiększenie zysków przedsiębiorstwa, przychodów czy udziału w rynku.
Unijne instytucje negocjują rozporządzenie wprowadzające obowiązek wypełnienia magazynów gazu. Stawką przetrwanie kolejnej zimy.
Polska jest jednym z niewielu krajów UE, które są dobrze przygotowane na porzucenie gazowej zależności od Rosji, dzięki decyzjom inwestycyjnym – mówi Fatih Birol, dyrektor wykonawczy Międzynarodowej Agencji Energetycznej.
Dzięki temu koncern będzie mógł od 2026 r. pozyskiwać w Norwegii około 0,25 mld m sześc. rocznie dodatkowych ilości gazu ziemnego. Zwiększy też wydobycie ropy i NGL.
W ciągu pierwszych czterech miesięcy największy światowy importer ropy kupił jej od Rosji mniej o blisko 8 procent. Z Arabii Saudyjskiej - przeciwnie - Chiny zwiększyły import.
W związku z gwałtownym wzrostem cen ropy naftowej po wybuchu wojny w Ukrainie Bundestag zaaprobował obniżenie w czerwcu, lipcu oraz sierpniu stawek podatkowych na paliwa, do najniższego poziomu dozwolonego przez Unię Europejską.
Nieoficjalne wiadomości sugerują, że Chiny chcą uzupełnić rezerwy strategiczne rosyjską ropą.
Kraje członkowskie i Parlament Europejski porozumiały się w sprawie nowych przepisów dotyczących magazynowania gazu w Unii Europejskiej. Polskie magazyny już teraz spełniają nowe przepisy.
W REPowerEU Komisja Europejska zaprezentowała kompleksowy plan derusyfikacji europejskiego systemu energetycznego do 2027 roku - bardzo ambitny, ale realistyczny. Płyną z niego ważne wnioski dla Polski.
Z 54 zagranicznych klientów Gazpromu, połowa miała już otworzyć rublowe rachunki w Gazprombanku, godząc się tym samym na rosyjskie warunki opłaty za gaz. Tak twierdzi Kreml.
Obywatele Rosji będą mogli inwestować w diamenty rodzimego koncernu Alrosa - drugiego dostawcy tych kamieni na rynek światowy. Sankcje uniemożliwiają koncernowi eksport diamentów i brylantów za granicę.
To było jakieś 15 lat temu. Miałem zrobić wywiad na temat bieżącej polityki z pewnym zacnym, wtedy dobiegającym pięćdziesiątki profesorem filozofii. Rozmawialiśmy w Łazienkach Królewskich, a jego analizy i diagnozy były zaskakująco trafne. Na koniec, już po wyłączeniu dyktafonu, zadałem mu pytanie, ile czasu spędza nad lekturą gazet i portali. Odpowiedź mnie wtedy zaskoczyła. – Wcale. Nie czytam „bieżączki", a o tym, co naprawdę ważnego się wydarzyło, informuje mnie żona. I nie zdarza się to częściej niż raz, najwyżej dwa razy w tygodniu – odpowiedział ów profesor. Teraz już rozumiem, że to właśnie odsiew informacji ważnych od tego, co jest medialną pianą pozbawioną wartości (choć niewątpliwie oglądaną i czytaną przez odbiorców, a więc przynoszącą zyski), powodował, że ów profesor miał tak trafne analizy.
24 lutego Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Obecnie Rosjanie koncentrują się na ofensywie w Donbasie.
"Który polityk jest obecnie Pani/Pana zdaniem liderem opozycji w Polsce?" - takie pytanie zadaliśmy w sondażu SW Research dla rp.pl.
Stosowanie zubożonej diety może niekorzystnie odbić się na zdrowiu – zwłaszcza kobiet w ciąży - pisze naukowiec.
Pierwszych 15 samobieżnych zestawów przeciwlotniczych Gepard ma trafić na Ukrainę w lipcu - informuje "Der Spiegel".
24 lutego rozpoczęła się pełnowymiarowa inwazja Rosji na Ukrainę. W poniedziałek ma zapaść pierwszy wyrok w procesie o zbrodnie wojenne popełnione przez rosyjską armię na Ukrainie - 21-letniemu Wadimowi Sziszimarinowi grozi dożywocie.
- Komisja Europejska zaproponowała już sześć pakietów sankcji na Rosję, pięć pakietów zostało przegłosowanych przez nas wszystkich, także przez Węgry. Teraz szósty pakiet stwarza dla nas ogromne problemy - powiedział Péter Szijjártó, minister spraw zagranicznych Węgier.
- Wzywamy nasze kraje partnerskie do prawnego uznania, że Rosja musi zostać pociągnięta do odpowiedzialności finansowej za popełnione przez nią zbrodnie - oświadczył prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, zachęcając do "podpisania umowy wielostronnej i stworzenia mechanizmu, dzięki któremu każdy, kto ucierpiał w wyniku działań Rosji, będzie mógł otrzymać rekompensatę za wszelkie straty".
Choć najeźdźcy potrzebowali ponad miesiąca, by zająć ostatni punkt ukraińskiego oporu w Mariupolu, Siergiej Aksionow, premier Republiki Autonomicznej Krymu, nazwał wycofanie się obrońców zakładów Azowstal „błyskotliwym zwycięstwem” rosyjskich sił.
Arged Malesa Ostrów Wlkp. przegrała z Motorem Lublin, a Włókniarz Częstochowa rozgromił GKM Grudziądz w piątkowych meczach 6. kolejki żużlowej PGE Ekstraligi.
Pentagon oświadczył, iż nic nie wskazuje, by Rosja użyła na Ukrainie broni laserowej nowej generacji. Wcześniej przedstawiciel Kremla mówił, że wojska rosyjskie używają takiej broni do atakowania dronów.
W warszawskiej Galerii Grafiki i Plakatu trwa jubileuszowa wystawa „45x45x45”. To jedno z najdłużej istniejących galeryjnych miejsc w Polsce.
Ministerstwo Obrony Rosji podało, że wszyscy ukraińscy żołnierze opuścili teren zakładów Azowstal w Mariupolu, a wojska rosyjskie całkowicie kontrolują kombinat i miasto.
Organizacje rządzące całorocznym cyklem męskich i kobiecych turniejów (ATP Tour i WTA Tour) zadecydowały, że w związku z wydanym przez Wimbledon zakazem startu tenisistów z Rosji i Białorusi nie przyznają punktów rankingowych za wielkoszlemowy turniej w Londynie.
Ks. profesor Dariusz Oko ma wpłacić 3000 euro na konto organizacji pomocowej. To kara za podżeganie do nienawiści.
Prezydent Wołodymyr Zełenski powiedział, że w najbliższym czasie zakończy się proces ewakuacji wszystkich ukraińskich obrońców z zakładów Azowstal w Mariupolu.
Europejska giełda energii Nord Pool od niedzieli przestaje handlować rosyjskim prądem. Koncern Inter RAO, który jest jedynym operatorem eksportu i importu energii elektrycznej w Rosji, nie może już brać udziału w handlu.
Trzykrotny premier Włoch w piątek wyraził swój sprzeciw wobec wysyłania broni na Ukrainę.
Prezydent Andrzej Duda wypowiedział się na temat poprawek sejmowej komisji do swojego projektu noweli ustawy o Sądzie Najwyższym.
Kanadyjski rząd zdecydował, że jego kraj dołączy do państw, w których technologie Huawei i ZTE nie będą stosowane w sieciach komórkowych 4G i 5G.
WIG20 piątkową sesję zakończył 0,35 proc. nad kreską. Bilans całego tygodnia również wypada na plus. Indeks zyskał 1 proc.
Obwód kaliningradzki – rosyjska wyspa w Unii Europejskiej, granicząca z Polską i Litwą – wciąż otrzymuje komponenty do przemysłu motoryzacyjnego i towary spożywcze z terenu Unii. Nie może natomiast nic wysłać za granicę. Rosjanie winią Polaków, a chwalą Niemców.
Rekonstrukcja zniszczonego przez Rosjan w Hostomelu Ana-225 „Marzenie”, a w praktyce zbudowanie drugiego egzemplarza maszyny, to „już nie tylko kwestia samej budowy, ale ambicji i wizerunku Ukrainy” - powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski.
Przejecie Maczfit było początkiem podboju sektora. Teraz grupa uruchamia spółkę, która chce zajmować się usługami logistycznymi dla innych firm cateringowych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas