Pietryszyn prezesem Lotosu

materiały prasowe

Rada nadzorcza koncernu wybrała Roberta Pietryszyna na stanowisko prezesa spółki. To bliski znajomy obecnego ministra skarbu. Z Lotosem związany jest od końca 2015 r.

Miesiąc temu Robert Pietryszyn został delegowany z rady nadzorczej Grupy Lotos do czasowego wykonywania czynności prezesa spółki. Na mocy dzisiejszej decyzji będzie mógł kierować pracami zarządu koncernu pełną kadencję. Od 23 grudnia 2015 r. wchodzi w skład rady nadzorczej Grupy Lotos. Pod koniec stycznia został jej przewodniczącym. Od stycznia jest też członkiem zarządu PZU.

Pietryszyn jest magistrem nauk prawnych na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. W latach 2004 – 2006 pełnił funkcję konsultanta i menedżera projektów w spółce Profes Capital. Następnie związany był m.in. z grupą KGHM Polska. Był prezesem piłkarskiego klubu sportowego Zagłębie Lubin, finansowanego przez miedziowy koncern.

W latach 2008 – 2011 prowadził działalność gospodarczą. W jej ramach zajmował się doradztwem w zakresie restrukturyzacji, doradztwem strategicznym i marketingiem. Wreszcie w latach 2011 – 2016 pełni funkcję prezesa w spółce Wrocław 2012, zarządzającej stadionem miejskim w stolicy Dolnego Śląska.

Pietryszyn jest bliskim znajomym Dawida Jackiewicza, obecnego ministra skarbu. Ten kilka tygodni temu mówił, że gdański koncern potrzebuje świeżej krwi, ludzi z nowymi pomysłami, którzy będą bardziej dynamicznie funkcjonować na rynku.

– Oczekuję od zarządu Lotosu bardziej ofensywnych działań, które wyprowadzą spółkę na prostą – twierdził Jackiewicz. Już wówczas chwalił Pietryszyna za dynamikę działań, odwagę w podejmowaniu decyzji oraz za doświadczenie menadżerskie.

Według analityków dziś podstawowym zadaniem stojącym przed Grupą Lotos jest kontynuowanie rozpoczętych projektów rafineryjnych i wydobywczych, przy jednoczesnym mocnym dbaniu o utrzymanie w ryzach posiadanego zadłużenia.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

KGHM Polska Miedź od lat wprowadza w życie innowacyjne rozwiązania z myślą o zdrowiu mieszkańców regionu i ochronie przyrody. Spółka wydaje miliony na inwestycje środowiskowe .

Nowe technologie dla środowiska

W ubiegłym roku na realizację inwestycji proekologicznych KGHM wydał niemal 369 mln zł. Do ...

Maciej Woźniak: Rekordowy rok dla PGNiG

Gościem programu Michała Niewiadomskiego #RZECZoBIZNESIE był Maciej Woźniak, prezes PGNiG.

PSEW: resort energii modyfikuje projekty ustawy o OZE

Ministerstwo Energii przychyliło się do postulatów podmiotów biorących udział w konsultacjach projektu ustawy o ...

Najpotężniejszy lodołamacz świata

Rosyjski lodołamacz „Lider” o napędzie atomowym będzie kosztował podatników równowartość ponad 1,7 mld dol.. ...

#RZECZoBIZNESIE: Jędrzej Maśnicki: Nowe normy wpłyną na cenę prądu po 2020 r.

Szacujemy, że z powodu dostosowania sektora energetycznego do Konkluzji BAT podwyżki mogą sięgnąć kilkunastu ...

W tym roku więcej oszczędzania w Tauronie

Tauron liczy na zmniejszenie kosztów o 432 mln zł w 2017 roku w ramach ...