Pietryszyn prezesem Lotosu

materiały prasowe

Rada nadzorcza koncernu wybrała Roberta Pietryszyna na stanowisko prezesa spółki. To bliski znajomy obecnego ministra skarbu. Z Lotosem związany jest od końca 2015 r.

Miesiąc temu Robert Pietryszyn został delegowany z rady nadzorczej Grupy Lotos do czasowego wykonywania czynności prezesa spółki. Na mocy dzisiejszej decyzji będzie mógł kierować pracami zarządu koncernu pełną kadencję. Od 23 grudnia 2015 r. wchodzi w skład rady nadzorczej Grupy Lotos. Pod koniec stycznia został jej przewodniczącym. Od stycznia jest też członkiem zarządu PZU.

Pietryszyn jest magistrem nauk prawnych na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. W latach 2004 – 2006 pełnił funkcję konsultanta i menedżera projektów w spółce Profes Capital. Następnie związany był m.in. z grupą KGHM Polska. Był prezesem piłkarskiego klubu sportowego Zagłębie Lubin, finansowanego przez miedziowy koncern.

W latach 2008 – 2011 prowadził działalność gospodarczą. W jej ramach zajmował się doradztwem w zakresie restrukturyzacji, doradztwem strategicznym i marketingiem. Wreszcie w latach 2011 – 2016 pełni funkcję prezesa w spółce Wrocław 2012, zarządzającej stadionem miejskim w stolicy Dolnego Śląska.

Pietryszyn jest bliskim znajomym Dawida Jackiewicza, obecnego ministra skarbu. Ten kilka tygodni temu mówił, że gdański koncern potrzebuje świeżej krwi, ludzi z nowymi pomysłami, którzy będą bardziej dynamicznie funkcjonować na rynku.

– Oczekuję od zarządu Lotosu bardziej ofensywnych działań, które wyprowadzą spółkę na prostą – twierdził Jackiewicz. Już wówczas chwalił Pietryszyna za dynamikę działań, odwagę w podejmowaniu decyzji oraz za doświadczenie menadżerskie.

Według analityków dziś podstawowym zadaniem stojącym przed Grupą Lotos jest kontynuowanie rozpoczętych projektów rafineryjnych i wydobywczych, przy jednoczesnym mocnym dbaniu o utrzymanie w ryzach posiadanego zadłużenia.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Gawęda: do ostatniej grudy węgla

Kopalnie w Polsce mogą być zamykane o ile skończy się złoże, albo gdy warunki ...

Tauron pod rękę z Eneą i Energą

W resorcie skarbu powstają coraz to nowe koncepcje konsolidacji spółek energetycznych. Jedna z nich ...

Balticconnector na finiszu

Kończy się budowa połączenia gazowego Estonia-Finlandia. Od przyszłego roku zacznie działać wspólny estońsko-fiński rynek gazowy, ...

Świat cierpi na nadmiar ropy

Nie ma już gdzie magazynować ropy w Indiach i wielu innych państwach. Pod korek ...

PGNiG coraz mocniej inwestuje w produkcję ciepła i prądu

Gazowniczy koncern stawia zarówno na budowę nowych elektrociepłowni, jak i modernizację istniejących. Planuje również ...

Niemcy zmieniają gazowy front, ale…

Berlin chce kontroli skutków budowy gazociągu Nord Stream 2, ale…po jego wybudowaniu. „W przeszłości ...