Pietryszyn prezesem Lotosu

materiały prasowe

Rada nadzorcza koncernu wybrała Roberta Pietryszyna na stanowisko prezesa spółki. To bliski znajomy obecnego ministra skarbu. Z Lotosem związany jest od końca 2015 r.

Miesiąc temu Robert Pietryszyn został delegowany z rady nadzorczej Grupy Lotos do czasowego wykonywania czynności prezesa spółki. Na mocy dzisiejszej decyzji będzie mógł kierować pracami zarządu koncernu pełną kadencję. Od 23 grudnia 2015 r. wchodzi w skład rady nadzorczej Grupy Lotos. Pod koniec stycznia został jej przewodniczącym. Od stycznia jest też członkiem zarządu PZU.

Pietryszyn jest magistrem nauk prawnych na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. W latach 2004 – 2006 pełnił funkcję konsultanta i menedżera projektów w spółce Profes Capital. Następnie związany był m.in. z grupą KGHM Polska. Był prezesem piłkarskiego klubu sportowego Zagłębie Lubin, finansowanego przez miedziowy koncern.

W latach 2008 – 2011 prowadził działalność gospodarczą. W jej ramach zajmował się doradztwem w zakresie restrukturyzacji, doradztwem strategicznym i marketingiem. Wreszcie w latach 2011 – 2016 pełni funkcję prezesa w spółce Wrocław 2012, zarządzającej stadionem miejskim w stolicy Dolnego Śląska.

Pietryszyn jest bliskim znajomym Dawida Jackiewicza, obecnego ministra skarbu. Ten kilka tygodni temu mówił, że gdański koncern potrzebuje świeżej krwi, ludzi z nowymi pomysłami, którzy będą bardziej dynamicznie funkcjonować na rynku.

– Oczekuję od zarządu Lotosu bardziej ofensywnych działań, które wyprowadzą spółkę na prostą – twierdził Jackiewicz. Już wówczas chwalił Pietryszyna za dynamikę działań, odwagę w podejmowaniu decyzji oraz za doświadczenie menadżerskie.

Według analityków dziś podstawowym zadaniem stojącym przed Grupą Lotos jest kontynuowanie rozpoczętych projektów rafineryjnych i wydobywczych, przy jednoczesnym mocnym dbaniu o utrzymanie w ryzach posiadanego zadłużenia.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polska musi dopuścić operatorów z zagranicy

Uwagi zgłoszone do projektu ustawy o rynku mocy sugerują, że notyfikacja wsparcia dla wytwórców ...

Tauron wypowiada umowy na zielone certyfikaty

Należący do katowickiej grupy Tauron Sprzedaż wypowiedział długoterminowe umowy na zakup zielonych certyfikatów. Dzięki ...

Mróz nakręca Gazprom

Padł kolejny rekord dobowych dostaw gazu z Rosji do Europy. Gazpromowi pomaga pogoda. Rosyjski ...

Policja znalazła winnych pożaru w Unipetrolu

Dwóch pracowników, kontrolowanego przez PKN Orlen czeskiego Unipetrolu zostało oskarżonych przez policję o spowodowanie ...

Bez zielonych aukcji w tym roku

Zaplanowane na październik aukcje dla OZE nie odbędą się, a tę wrześniową anulowano. W ...

#RZECZoBIZNESIE: Janusz Moroz: Stała cena prądu to za mało

Mnóstwo klientów, którzy odeszli w latach poprzednich tylko dla ceny, w tej chwili wraca ...