Aktualizacja: 21.01.2025 05:12 Publikacja: 07.02.2023 11:29
Foto: materiały prasowe
Kilka dni temu węgierski MOL Group uruchomił w Polsce pierwszą stację pod szyldem MOL. Jest to całkiem nowy obiekt znajdujący się przy drodze ekspresowej S7 w Miejscu Obsługi Podróżnych w Klemencicach (niedaleko Jędrzejowa, woj. świętokrzyskie). Powstała placówka oferuje paliwa pod marką Evo. W jej ramach funkcjonują też punkty gastronomiczne Fresh Corner (kawiarnia) i Subway (kanapki i sałatki).
To jak na razie jedyna z 413 stacji zarządzanych przez Lotos Paliwa, gdańską firmę, którą MOL Group przejął pod koniec listopada (wkrótce zmieni nazwę na MOL Polska). Wszystkie pozostałe funkcjonują jeszcze pod szyldem Lotosu. Nie potrwa to jednak długo, gdyż Węgrzy dążą do jak najszybszego rebrandingu posiadanych obiektów. Zadeklarowali m.in., że do końca 2024 r. zamierzają przeprowadzić rebranding 80 proc. stacji działających w Polsce. Docelowo, wszystkie ich stacje nad Wisłą będą działać pod szyldem MOL.
Tak źle nie było nawet w pandemii. W wyniku precyzyjnych ataków ukraińskich dronów rafinerie w Rosji zamiast na produkcji, musiały skupić się na naprawach uszkodzeń. Okazało się, że zbudowane często pod klucz przez zachodnie koncerny zakłady, nie mają czym zastąpić zniszczonych elementów.
Pierwszy całkowicie elektryczny model Suzuki został właśnie zaprezentowany w Mediolanie. Produkcja e VITARY rozpocznie się wiosną przyszłego roku, a zapewne latem zobaczymy pierwsze egzemplarze na naszych drogach.
Paweł Olechnowicz, który w przeszłości przez 14 lat pełnił funkcję prezesa Lotosu, został etatowym doradcą prezesa Orlenu – donosi RMF FM. Olechnowicz był jednym z największych krytyków fuzji Lotosu z Orlenem w czasach rządów PiS-u.
O zatrzymaniu projektu Olefiny III i dlaczego było to najlepsze rozwiązanie z najgorszych. O tym, jaki los powinien czekać Daniela Obajtka i które jego decyzje cofnąłby w pierwszej kolejności. O tym, co może być w nowej strategii na najbliższych 10 lat i czy wykrył już wszystkie nieprawidłowości w spółce z czasów poprzedniego zarządu – mówi Ireneusz Fąfara, prezes Orlenu.
Projekt petrochemiczny Olefiny III kończy swój żywot. Na jego gruzach będzie realizowane przedsięwzięcie o nazwie Nowa Chemia. W przeciwieństwie do poprzedniego ma być rentowne. Nowy zakład ruszy najwcześniej w 2030 r.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Walne zgromadzanie zgodziło się na dochodzenia roszczeń od byłego zarządu za szkody wobec spółki. Były prezes składa zawiadomienie do prokuratury.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Popyt na gaz w Polsce będzie rósł. Nie od razu uda się nam przejść z węgla na OZE. Po drodze trzeba będzie wspomagać się jednostkami opalanymi błękitnym paliwem. Orlen chce zwiększać produkcję gazu w najbliższych latach.
Odnawialne źródła energii uzupełnione magazynami energii, elektrociepłownie gazowe zastępujące emisyjne bloki węglowe i – docelowo – małe reaktory modułowe to składowe programu inwestycyjnego Orlenu do 2035 roku w segmencie energii.
Mark L. Smith, scenarzysta „Zjawy” z Leonardem DiCaprio, stanowił gwarancję sukcesu serialu „Świt Ameryki” w reżyserii Petera Berga na Netfliksie.
Służba w wojskach kolejowych w czasach PRL nie była represją – tak uważa resort rodziny i polityki społecznej. Dlatego nie będą oni traktowani tak samo jak ci, którzy byli kierowani do brygad budowlanych, kamieniołomów lub kopalni.
Węglokoks rozpoczął oficjalnie wytop stali w piecu łukowym Huty Częstochowa W następnym tygodniu powinna ruszyć walcownia. Wkrótce przetarg na majątek huty.
Chińska spółka założona przez byłych pracowników Huawei może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Tak twierdzą amerykańscy politycy i postulują o skontrolowanie firmy. To nie spodobało się ambasadzie Chin w USA.
Wiele wskazuje na to, że wkrótce może dojść do sprzedaży jednego z największych na świecie producentów układów scalonych. Przejęciem amerykańskiego giganta interesować mają się Qualcomm i Elon Musk.
Deweloper stawia na mniejsze biurowce. na które łatwiej znaleźć nabywców. Będą też nowe projekty mieszkaniowe.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas