PKN Orlen rozszerzy działalność, m.in. o kosmetyki

Fotorzepa, Malgorzata Pstrągowska

Koncern chce prowadzić hurtową sprzedaż m.in. artykułów spożywczych, odzieży i kosmetyków. To efekt planowanej zmiany struktury zaopatrywania sklepów działających przy stacjach paliw.

Zarząd PKN Orlen, na wniosek ministra energii, zwołał na 2 lutego nadzwyczajne walne zgromadzenie. Porządek obrad przewiduje m.in. zmianę statutu i rozszerzenie działalności koncernu o hurtową sprzedaż: owoców i warzyw, mięsa i wyrobów z mięsa, alkoholi, papierosów, słodyczy, odzieży i obuwia, perfum i kosmetyków oraz innych produktów. Spółka tłumaczy, że to efekt planowanej zmiany struktury zaopatrywania sklepów działających przy własnych i franczyzowych stacjach paliw. Teraz grupa PKN Orlen chce prowadzić dystrybucję we własnym zakresie, a nie w oparciu o podmioty zewnętrzne.

– W związku z planowaną zmianą struktury zaopatrywania sklepów działających przy stacjach paliw spółka zamierza prowadzić działalność gospodarczą w zakresie hurtowej sprzedaży towarów poza paliwowych o ograniczonym zakresie zarówno co do odbiorców (sklepy działające przy stacjach paliw prowadzonych przez franczyzobiorców), jak i asortymentu (towary oferowane przez te sklepy). W porównaniu z dotychczas prowadzoną działalnością, PKN Orlen na skutek planowanej zmiany nie rozszerzy ani nie ograniczy w sposób znaczący przedmiotu działalności – napisano w uzasadnieniu do uchwały.

W porządku obrad są też punkty dotyczące zmian w radzie nadzorczej spółki oraz podjęcia uchwały w sprawie zasad kształtowania wynagrodzeń członków zarządu. Nie wiadomo jednak, kogo resort chce zmienić w radzie, ani jakie zamierza dokonać zmiany w pensjach ścisłego kierownictwa. Akcjonariusze o proponowanych zmianach mogą dowiedzieć się nawet dopiero w trakcie walnego zgromadzenia.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Stargard: powstanie farma fotowoltaiczna o mocy 1,89 MW

Farma fotowoltaiczna o mocy 1,89 MW, która będzie wytwarzała energię na potrzeby oczyszczalni ścieków ...

Więcej energii elektrycznej trafia do Polski z Ukrainy

W I półroczu Ukraina o 60 proc. zwiększyła eksport prądu do sieci sąsiadów. Za ...

Rekordowy kurs akcji PKN Orlen

Podczas dzisiejszej sesji kurs akcji płockiego koncernu przekroczył historyczny poziom 100 zł. Powodów wzrostu ...

Gazprom stara się skusić Czechów tranzytem

Moskwa prowadzi rozmowy z Pragą na temat wsparcia przez ten kraj projektu Nord Stream-2. ...

Polish electromobility with a pulled brake

There is still little interest in electric cars. The reason? High prices and lack ...

Rośnie import energii. Polscy wytwórcy tracą konkurencyjność

Pierwsze miesiące tego roku nie pozostawiają złudzeń co do nasilającej się tendencji wzrostu importu ...