PKN Orlen rozszerzy działalność, m.in. o kosmetyki

Fotorzepa, Malgorzata Pstrągowska

Koncern chce prowadzić hurtową sprzedaż m.in. artykułów spożywczych, odzieży i kosmetyków. To efekt planowanej zmiany struktury zaopatrywania sklepów działających przy stacjach paliw.

Zarząd PKN Orlen, na wniosek ministra energii, zwołał na 2 lutego nadzwyczajne walne zgromadzenie. Porządek obrad przewiduje m.in. zmianę statutu i rozszerzenie działalności koncernu o hurtową sprzedaż: owoców i warzyw, mięsa i wyrobów z mięsa, alkoholi, papierosów, słodyczy, odzieży i obuwia, perfum i kosmetyków oraz innych produktów. Spółka tłumaczy, że to efekt planowanej zmiany struktury zaopatrywania sklepów działających przy własnych i franczyzowych stacjach paliw. Teraz grupa PKN Orlen chce prowadzić dystrybucję we własnym zakresie, a nie w oparciu o podmioty zewnętrzne.

– W związku z planowaną zmianą struktury zaopatrywania sklepów działających przy stacjach paliw spółka zamierza prowadzić działalność gospodarczą w zakresie hurtowej sprzedaży towarów poza paliwowych o ograniczonym zakresie zarówno co do odbiorców (sklepy działające przy stacjach paliw prowadzonych przez franczyzobiorców), jak i asortymentu (towary oferowane przez te sklepy). W porównaniu z dotychczas prowadzoną działalnością, PKN Orlen na skutek planowanej zmiany nie rozszerzy ani nie ograniczy w sposób znaczący przedmiotu działalności – napisano w uzasadnieniu do uchwały.

W porządku obrad są też punkty dotyczące zmian w radzie nadzorczej spółki oraz podjęcia uchwały w sprawie zasad kształtowania wynagrodzeń członków zarządu. Nie wiadomo jednak, kogo resort chce zmienić w radzie, ani jakie zamierza dokonać zmiany w pensjach ścisłego kierownictwa. Akcjonariusze o proponowanych zmianach mogą dowiedzieć się nawet dopiero w trakcie walnego zgromadzenia.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

PGE chce kupić Polenergię

Polska Grupa Energetyczna wezwała do sprzedaży wszystkich akcji Polenergii. Chce za nie zapłacić prawie ...

PGE wyda 20-30 mln zł na wsparcie start-upów

Rocznym budżetem w granicach 20-30 mln zł będzie dysponował fundusz wspierający rozwój start-upów powołany ...

Prezes URE zaniepokojony zamrożeniem cen prądu

Na wprowadzone w błyskawicznym tempie przepisy, mające na celu utrzymanie w 2019 r. rachunków ...

Wysokie zarobki zarządu Orlenu

W 2015 r. łączne wynagrodzenia, premie i inne świadczenia zarządu płockiego koncernu wyniosły 13,5 ...

Tańsza druga część wakacji

Od początku lipca benzyna E95 staniała już o 13 gr na litrze. Olej napędowy ...

Powinien powstać fundusz sprawiedliwej transformacji

Taki instrument finansowy powinien powstać w celu ułatwienia transformacji energetycznej w państwach członkowskich odchodzących ...