Aktualizacja: 19.03.2025 14:17 Publikacja: 03.01.2022 12:07
Foto: Bloomberg
Uzgodniono przewidywany harmonogram projektu, role stron, kwestie ładu korporacyjnego oraz mechanizmy rozwiązywania impasu. Celem spółki będzie rozwijanie projektów elektrowni wiatrowych na morzu, które będą funkcjonowały z wykorzystaniem powiązanej infrastruktury na litewskim terytorium Morza Bałtyckiego. W komunikacie czytamy jednocześnie, że 30 lipca 2021 r. Polenergia podjęła decyzję o opóźnieniu podania do publicznej wiadomości informacji poufnej dotyczącej udzielenia Green Genius prawa wyłączności do prowadzenia negocjacji dotyczących projektu. - Prawo wyłączności zostało pierwotnie udzielone na okres kończący się w dniu 31 grudnia 2021 r - czytamy w komunikacie. Wyłączność do dalszych rozmów została wydłużona do 15 lutego 2022 r. w celu dokończenia prac nad dokumentacją dotyczącą ustanowienia wspólnej spółki, przy czym podpisanie dokumentacji oraz ustanowienie spółki uzależnione jest m.in. od uzyskania przez spółkę niezbędnych zgód korporacyjnych.
Liberalizacja zasad lokowania farm wiatrowych ma zostać przyjęta przez Radę Ministrów w trybie obiegowym do końca tego tygodnia. Co do założeń członkowie rządu uwag jednak nie mieli. Ale mają je eksperci.
Blisko pół miliarda złotych wyniosą odpisy gdańskiej Energi, które wpłyną na wyniki finansowe spółki za poprzedni rok. Straty z tego tytułu – to jak tłumaczy Energia – w dużym stopniu efekt nietrafionych decyzji inwestycyjnych w OZE zawartych na chwilę przed wyborami parlamentarnymi w 2023 r. Spółka narazie nie informuje czy będzie składać doniesienia do prokuratury w tej sprawie.
Najbardziej zaawansowane projekty w regionie Bałtyku związane są z morską energetyką wiatrową.
Amerykański sekretarz ds. energii Chris Wright twierdzi, że globalne ocieplenie jest efektem ubocznym nowoczesnej gospodarki. Wskazuje on, że OZE nie może zastąpić gazu w USA. Krytykuje on energetykę wiatrową, ale - co ciekawe - chwali energetykę fotowoltaiczną i magazyny energii jako formę uzupełnienia miksu energetycznego.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Koszt energii w Europie jest wyższy niż w USA i Chinach. Musimy od tego odejść i postawić na najbardziej przewidywalne i sprawdzone źródło energii, a więc wiatr na lądzie – mówi Pierre Tardieu z zarządu WindEurope.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Siemens ogłosił radykalne cięcia w swoich światowych oddziałach w związku z osłabieniem popytu, zwłaszcza w Niemczech i Chinach. Gigant zwolni około 5600 osób w dziale Digital Industries oraz 450 w firmie zajmującej się ładowaniem pojazdów elektrycznych.
Linie lotnicze Emirates zwiększają siatkę połączeń obsługiwanych przez airbusy A350. Niedługo rozpoczną one loty do siedmiu miast na Bliskim Wschodzie, w Europie i - pierwszy raz - w Afryce i Azji Południowo-Wschodniej.
Jest najbogatszym człowiekiem. Mógł pozostać wizjonerem technologii i biznesu, ale było mu mało. Teraz zbiera żniwo swej ideologicznej krucjaty. Rośnie liczba ataków na auta, ładowarki i salony Tesli. Hakerzy zaś uderzyli w X.
Podczas rozmowy telefonicznej amerykańskiego prezydenta z rosyjskim dyktatorem, tajemniczy inwestor wprowadził na moskiewski parkiet akcje Gazpromu o równowartości 60 mln zł. Wycena koncernu obniżyła się o 3,3 proc. Także inne spółki należące do rosyjskiego państwa i oligarchów potaniały.
Google ogłosiło powstanie dwóch modeli AI opartych na Gemini 2.0 i zaprojektowanych z myślą o robotach. Wykorzystanie sztucznej inteligencji ma im dawać możliwość wykonywania czynności zarezerwowanych dotąd tylko dla człowieka. Firma chwali się, że dzięki Gemini Robotics i Gemini Robotics-ER sztuczna inteligencja, obecna do tej pory w świecie cyfrowym, wkracza do świata fizycznego.
Toyota Corolla, czyli najlepiej sprzedający się nowy samochód w Polsce, przeszedł delikatne zmiany. Nie ze wszystkich klienci się ucieszą. W przyszłym roku na rynek może wejść następca tego modelu.
Chcę, żeby za pięć lat, kiedy ktoś zapyta przechodnia na ulicy, co to jest BYD, ta osoba odpowiedziała: to firma europejska. I żebyśmy byli tu postrzegani jako firma technologiczna. Wtedy będę szczęśliwa – mówi Stella Li, wiceprezes chińskiej BYD Co. Ltd.
Blisko pół miliarda złotych wyniosą odpisy gdańskiej Energi, które wpłyną na wyniki finansowe spółki za poprzedni rok. Straty z tego tytułu – to jak tłumaczy Energia – w dużym stopniu efekt nietrafionych decyzji inwestycyjnych w OZE zawartych na chwilę przed wyborami parlamentarnymi w 2023 r. Spółka narazie nie informuje czy będzie składać doniesienia do prokuratury w tej sprawie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas