Dostawy błękitnego paliwa, za pomocą gazyfikacji wyspowej, zostały uruchomione do gminy Rzeczniów pod koniec 2022 r. Z ekologicznego paliwa mogły od nowego roku skorzystać m.in. dwie modernizowane szkoły. W lipcu tego roku Polska Spółka Gazownictwa ukończyła budowę gazociągu liniowego, który gwarantuje dostawy gazu dla wszystkich mieszkańców.

Chciałem podziękować Polskiej Spółce Gazownictwa, która równomiernie rozwija sieć gazową w całej Polsce. Dzięki temu dbamy o środowisko i ekologię, a mieszkańcy w całym kraju mogą korzystać z tego prawie bezobsługowego paliwa – powiedział poseł Marek Suski.

Południowe Mazowsze przez wiele lat było białą plamą na mapie gazyfikowanej Polski. W ostatnich latach zainwestowaliśmy znaczne środki na tych terenach. Zachęcam mieszkańców do składania wniosków o przyłączenie do sieci gazowej. Dzięki połączeniu z Grupą ORLEN otrzymaliśmy w tym roku dodatkowe środki na realizację przyłączy gazowych. Pozwolą one na przyłączenie w tym roku w całej Polsce łącznie ok. 80 tys. nowych odbiorców dodał Jakub Kowalski, członek zarządu ds. operacyjnych w Polskiej Spółce Gazownictwa.

W ramach inwestycji na terenie gminy Rzeczniów wybudowano ponad 10 km gazociągów, a dostęp do błękitnego paliwa uzyskało kilkuset mieszkańców miejscowości: Koszary, Kotlarka, Maziarze Stare, Rybiczyzna, Dubrawa, Grabowiec, Rzeczniów, Rzeczniów-Kolonia,

Jest to historyczna chwila dla naszej gminy. Oddanie do użytku nowo wybudowanej sieci gazu to bez wątpienia najważniejsza inwestycja w naszym powiecie w ostatnich dziesięcioleciach. Daje ona wielkie możliwości dalszego rozwoju i dzięki temu nasza gmina staje się liderem zmian na Mazowszu – zakończył Karol Burek, wójt gminy Rzeczniów.

Mat. Partnera

Mat. Partnera

Materiał Partnera