Aktualizacja: 19.01.2025 10:24 Publikacja: 26.07.2024 14:58
Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski i premier Węgier Viktor Orban
Foto: REUTERS/Yves Herman
Wschodni członkowie UE, Słowacja i Węgry, w zeszłym tygodniu przestali otrzymywać surowiec od rosyjskiej grupy Łukoil, dostarczana rurociągiem przez Ukrainę. Powodem jest umieszczenie rosyjskiej firmy energetycznej na liście sankcji opracowanej przez Kijów – informuje agencja Reutera.
Przedstawiciele krajów zwrócili się do Komisji Europejskiej o wykorzystanie umowy stowarzyszeniowej, na podstawie, której stwierdzili, że Ukraina nie może blokować tranzytu ropy. „Ukraina szantażuje dwa kraje, które opowiadają się za pokojem i zawieszeniem broni” — powiedział Gergely Gulyas. „Jeśli sytuacja nie zostanie rozwiązana, wystąpi niedobór paliwa... rozwiązanie musi zostać znalezione do września” - dodał.
Wśród pożegnalnych sankcji Joe Bidena znalazło się coś wyjątkowego. Na sankcyjną listę trafiło sześć rosyjskich tankowców, które dopiero są budowane w rosyjskiej stoczni na Dalekim Wschodzie. Sama stocznia także trafiła na czarną listę.
Ostatnie sankcje Joe Bidena pozbawiły Rosję tankowców do transportu i przeładunku ropy z Arktyki. Nie można ich zastąpić. Rosyjskie wydobycie z dna arktycznych mórz stanie w ciągu kilku tygodni. Straty Kremla mogą sięgnąć 25 mld dol. rocznie.
USA zaostrzą sankcje wobec rosyjskich firm naftowych, aby wpłynąć na decyzję Moskwy o zakończeniu agresji na Ukrainę i przystąpieniu do rozmów pokojowych.
Tankowce floty cieni Putina, które utknęły na morzach w wyniku amerykańskich sankcji, mają w ładowniach ropę wartą ponad 3,5 mld dolarów. Te straty mogą rosnąć w miarę jak cena surowca będzie spadać. A takie są prognozy.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Sześć państw Unii Europejskiej zaapelowało do Komisji Europejskiej o obniżenie dotychczas obowiązującego pułapu cen ropy rosyjskiej. Argumentują, że tylko tak zwiększy się skuteczność sankcji. Wśród apelujących nie ma Polski.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Odnawialne źródła energii uzupełnione magazynami energii, elektrociepłownie gazowe zastępujące emisyjne bloki węglowe i – docelowo – małe reaktory modułowe to składowe programu inwestycyjnego Orlenu do 2035 roku w segmencie energii.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Usunięcie TikToka ze sklepów Apple App Store i Google Play oznacza, że mieszkańcy Stanów Zjednoczonych nie mogą już pobierać tej popularnej aplikacji na swoje urządzenia.
Rzecznik izraelskich sił zbrojnych poinformował, że rozejm między Hamasem a Izraelem, który miał wejść w życie w niedzielę rano, nie zostanie wdrożony do czasu, aż palestyńska organizacja nie spełni wymaganych warunków. Chodziło o przekazanie listy nazwisk zakładników, którzy mają zostać uwolnieni. Rzecznik izraelskiej armii oświadczył, że wojsko "kontynuuje działania" i przeprowadziło "kilka ataków na cele Hamasu w północnej i centralnej części Strefy Gazy". Hamas podał, że w izraelskich atakach zginęło już osiem osób. Agencja Reutera, powołując się na izraelskich negocjatorów, podała, że Izrael otrzymał już listę.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Trwają zacięte walki w obwodzie donieckim - w sobotę w rejonie Pokrowska odnotowano ponad 80 starć.
Model, który zamyka ważny rozdział w historii Alpiny z pewnością pobudzi kolekcjonerów zainteresowanych Alpiną do wygospodarowania kolejnego miejsca w garażu.
Porsche Design Tower w Miami (USA), wieżowiec położony blisko plaży, jak i dwa wieżowce należące do Donalda Trumpa stopniowo i ponad średnią zapadają się o kilka centymetrów na przełomie ostatnich sześciu lat.
Tesla może spodziewać się w 2025 roku dodatkowego przychodu w kwocie miliarda euro (około 4,2 mld zł). Wszystko dzięki handlowi emisją spalin i sprzedaży jej innym producentom. Volkswagen i Renault na liście zainteresowanych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas