Energa rozmawia z potencjalnymi partnerami o Ostrołęce

Energa rozmawia z kilkoma partnerami w sprawie potencjalnej budowy nowego bloku w Ostrołęce.

Niska dywidenda z Energi

Zarząd Energi rekomenduje do podziału między akcjonariuszy 202,9 mln zł. Oznacza to wypłatę 49 groszy za każdą akcję.

Litwa Polski nie zachęci

Przegląd najciekawszych newsów z branży energetycznej.

Dane z centralnej ewidencji znowu jawne

Już za kilka dni jawne informacje udostępniane w wyszukiwarce CEIDG nie będą podlegać ustawie o ochronie danych osobowych – zauważa prawnik Dariusz Wociór.

Strach o portfel

Mateusz Kijowski jest w środę na okładkach „Gazety Wyborczej” i „Polityki”.

Wyniki Energi ostro w dół

Gdańska grupa energetyczna zanotowała znaczące pogorszenie wyników za I kwartał tego roku. Przychody Energi spadły o 10 proc., do 2,6 mld zł. Z kolei wynik...

Haszczyński: Niemiecki lęk przed „Allahu akbar”

Niemcy sprawiają wrażenie, jakby nie mogli uwierzyć, że dżihadyści jeszcze nie przeprowadzili w ich kraju zamachu.

Zatrzymajcie karuzelę z procesorami

Jeśli spojrzeć na Polskę z lotu ptaka i wczytać się w teksty piszących o gospodarce dziennikarzy, to może się ona wydać krajem... karuzel.

ZUS złożył wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej Petrolinvestu

Sąd już zabezpieczył majątek spółki poprzez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego.

Reklama
Reklama

Kolejne inwestycje potrzebne na wschodzie

Kolejny tydzień maja i kolejne ogłoszenie poważnej inwestycji motoryzacyjnej. Tym razem firmy NGK Ceramics. Polska umacnia swoją pozycję w regionie jako so...

Znikają firmy krzaki i oszuści

Nagle staliśmy się wielkim „eksporterem" dysków twardych, choć przecież ich w ogóle nie produkujemy - mówi Michał Kanownik, prezes ZIPSEE Cyfrowa Polska.

Bielecki: Grać możemy tylko z Niemcami

Jarosław Kaczyński powinien wziąć przykład z generała de Gaulle'a

Wykorzystywana w Szwecji energia pochodzi głównie ze źródeł niekonwencjonalnych

Wykorzystywana w Szwecji energia pochodzi głównie ze źródeł niekonwencjonalnych. A jeszcze 45 lat temu 75 proc. energii produkowano tam z ropy.

Pożar w Kanadzie nie objął złóż Orlenu

Płocki koncern prewencyjnie zatrzymał część instalacji wydobywających ropę i gaz w Albercie. Jeśli wzrośnie ryzyko pożarowe podejmie kolejne działania.

Liczenie marszu KOD: fuszerka czy manipulacja

Z dwóch liczb uczestników sobotniej demonstracji w Warszawie: 45 tys. podanej przez policję i 240 tys. przez magistrat, przynajmniej jedna wprowadziła w bł...

Saudyjski gambit nabiera kształtów

Przegląd najciekawszych newsów z branży energetycznej.

PGNiG chce wejść na rynek irański

Gazowniczy koncern w pierwszej kolejności jest zainteresowany wykonywaniem badań geofizycznych i prac wiertniczych na zlecenie innych podmiotów.

Przegląd prasy: Idzie wojna

Za oknem piękna pogoda, miły poranny szum. Tylko tytuły z dzisiejszych gazet na biurku budzą niepokój.

Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama