PGNiG będzie współpracowało z PGE, Tauronem i KGHM przy poszukiwaniach gazu łupkowego – poinformowała spółka w komunikacie. Na mocy podpisanych umów, firmy będą wspólnie poszukiwały gazu na należącej do PGNiG koncesji Wejherowo. Jak zaznaczono „poszukiwanie gazu z łupków jest priorytetem, dlatego PGNiG SA jest otwarte na wszystkie te projekty, które umożliwią zintensyfikowanie prac w tym zakresie".

- Podpisanie listów intencyjnych z tak liczącymi się partnerami jak PGE, Tauron i KGHM to bardzo ważny krok w kierunku zintensyfikowania poszukiwań gazu z łupków na terenie Polski. Jest to priorytet zarówno dla PGNiG, jak i naszych przyszłych partnerów. Spodziewane sukcesy na tym polu oznaczają przede wszystkim tańszy gaz dla polskich odbiorców. W znaczący sposób wpłyną na poprawę w zakresie bezpieczeństwa energetycznego Polski – informuje cytowany w komunikacie Marek Karabuła, wiceprezes Zarządu PGNiG ds. Górnictwa Naftowego.

Koncesja Wejherowo jest jedną z 15 koncesji poszukiwawczych gazu z łupków, jakie posiada obecnie PGNiG. Według ekspertów należy do najbardziej perspektywicznych. Pierwsze zabiegi szczelinowania wykonano na niej już w 2010 r. Potwierdzono wtedy, że na terenie koncesji występują znaczne pokłady gazu z łupków.