Na podstawie umowy PGE nabędzie działające farmy wiatrowe o zainstalowanej mocy 60,5 MW, z zabezpieczonymi kontraktowo odbiorem energii i certyfikatów oraz pakiet projektów o planowanej mocy około 555 MW, w tym 130 MW projektów będących w zaawansowanym stadium rozwoju.

Energa Hydro Sp. z o.o. zaś nabędzie farmę wiatrową o zainstalowanej mocy 51 MW oraz portfel projektów wiatrowych o łącznej planowanej mocy około 220 MW.

Wartość całej transakcji wyniesie około 1 mld zł.

W ramach tej transakcji Energa przejmie pracującą farmę wiatrową w Karcinie w województwie zachodniopomorskim o mocy 51 MW oraz pięć rozpoczętych projektów w północnej Polsce o łącznej planowanej mocy około 220 MW. Pracę w Enerdze rozpocznie także część pracowników DONG Energy w Polsce, którzy wpłyną na zwiększenie możliwości rozwoju odnawialnych źródeł energii.

Oczekuje się, że finalizacja transakcji nastąpi w ciągu najbliższych miesięcy. Zamknięcie transakcji będzie uzależnione od uzyskania zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Doradcą transakcyjnym Energi w procesie przejęcia aktywów wiatrowych jest bank inwestycyjny Morgan Stanley.