Według informacji tygodnika "Handelsblatt" Drugi co do wielkości niemiecki koncern energetyczny zamierza w ciągu najbliższych trzech lat obniżać koszty o 500 tys. euro rocznie. Rok temu zakładano, że oszczędności będą na poziomie jednego miliarda, ale jak twierdzą niemieckie media - to nie wystarczy.

W zeszłym tygodniu kierownictwo RWE rozesłało informacje do wszystkich pracowników spółki zatrudnionych w całej Europie. prawdopodobnie firma zlikwiduje kilkaset miejsc pracy. Oszczędności będą dotyczyć segmentu jądrowego w którym zatrudnionych jest ponad 18 tysięcy pracowników.

Kłopoty RWE związane są ze spadkiem cen prądu oraz spadkiem wydajności elektrowni.

Firma usiłuje tez sprzedać poszczególne, nierentowne części, m.in. biznes gazowo-naftowy, którym zainteresowany był państwowemu Qatar Investment Authority.

RWE zatrudnia w sumie ponad 70 tys. ludzi, dostarcza prąd do 17 mln klientów, a gaz do 8 mln. W Niemczech, Holandii i Wielkiej Brytanii należy do największych sprzedawców prądu i gazu. Aktualna strategia koncernu zakłada inwestowanie w energię odnawialną i nowoczesne sieci przesyłowe.