Reklama
Rozwiń
Reklama

Transakcja roku Rosneft

Dzięki zakupowi kanadyjskiej firmy wydobywczej, Rosjanie ominęli sankcje i dostali dostęp do nowoczesnych technologii nie tylko na lądzie, ale i w Arktyce.

Publikacja: 21.08.2015 11:51

Transakcja roku Rosneft

Foto: Bloomberg

Dużo szybciej niż wcześniej zapowiadali, Rosjanie sfinalizowała zakup od kanadyjskiej firmy Trican Well Service jej spółki wydobywczej. Dziś w komunikacie Rosneft informuje, że kupił firmę za 140 mln dol. Dzięki temu rosyjski koncern „podniesie efektywność usług wydobywczych z pokładów ropy, prac wewnątrz odwiertów oraz ich cementowania". Rosneft podał, że rozmawia też z Kanadyjczykami o zakupie kazachskiej spółki Trican i porozumienie może tu zostać osiągnięte do końca roku.

RP.PL i The New York Times!

Kup roczną subskrypcję w promocji - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Energetyka
Transformacja energetyczna: Były pytania, czas na odpowiedzi
Energetyka
Premier powołał na stanowisko nową prezes Urzędu Regulacji Energetyki
Energetyka
Nowy sojusz energetyczny w rządzie? Apel o zwiększenie kompetencji resortu energii
Energetyka
Bloki gazowe i magazyny energii gwarancją stabilności systemu
Materiał Promocyjny
Jak budować strategię cyberodporności
Energetyka
Ile będą kosztować osłony chroniące przed podwyżkami cen ciepła? Minister podaje szacunki
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama