::"Puls Biznesu": Pod jeden dach Branżą zajmują się trzy resorty. Tak dalej być nie może. Tym bardziej że ważne decyzje coraz częściej zapadają w Brukseli. (wydanie płatne)

::"Wirtualny Nowy Przemysł": Gowin: chcemy zachować górnictwo jako filar polskiej energetyki, ale... Na początek musimy zrobić bilans otwarcia. Chcemy zachować górnictwo jako filar polskiej energetyki. Nie możemy jednak utrwalać sytuacji, w której górnictwo jest nierentowne, bo to, co zrobiła premier Ewa Kopacz, to wrzucenie - tylko w tym roku - wielu miliardów złotych do studni bez dna, jaką są niezrestrukturyzowane kopalnie - mówi Jarosław Gowin, prezes Polski Razem.

::"Wirtualny Nowy Przemysł": Europie nie grozi już zimowy brak gazu Dobre wiadomości z Ukrainy. Zapasy gazu w tamtejszych podziemnych magazynach surowca w niedzielę przekroczyły 16,75 mld m3 gazu.

::"Parkiet": Konieczność dywersyfikacji dostaw hamuje rozwój rynku gazu Obecnie 53 spółki muszą się stosować do przepisów o dywersyfikacji importu gazu do Polski. Za ich niewypełnienie grozi kara do 15 proc. rocznych przychodów. (wydanie płatne)