::"Puls Biznesu": Sprawa VW dała Lotosowi do myślenia Gdańska rafineria rozważa modyfikację struktury produkcji. Decyzje nie zapadły, ale jeśli do nich dojdzie, będzie to rewolucja. (wydanie płatne)

::"Wirtualny Nowy Przemysł": Rynek naftowy: wizje i realia Walka z szarą strefą, sytuacja na światowym rynku ropy, konkurencja Stanów Zjednoczonych, Rosji i Bliskiego Wschodu - to wyzwania, przed którymi stoi branża paliwowa.

::"Parkiet": Lotos dużo wyda na produkcję ropy i gazu Koncern oczekuje, że za rok ceny ropy będą wyższe niż obecnie. Firma planuje istotny wzrost wydobycia, zwłaszcza ze złoża B8. (wydanie płatne)

::"Parkiet": Bogdanka ma szansę na kontrakt na Ukrainie Elektrociepłownie za wschodnią granicą zabezpieczają zapasy węgla przed zimą. Podlubelska kopalnia złożyła kilka ofert i nie traci nadziei na wygraną. (wydanie płatne)

::"Parkiet": PGE, ZE PAK: Złoża brunatne też będą w centrum uwagi Narasta sprzeciw społeczny i polityczny wobec nowych odkrywek węgla brunatnego w Polsce. Plany w tym zakresie mają Polska Grupa Energetyczna oraz Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin. (wydanie płatne)