::"Puls Biznesu": LNG ­ paliwo strategiczne Na rynku gazu LNG dominują Katar i Malezja, ale wiele może zmienić wejście do gry USA oraz państw Afryki, Australii i Kanady. Około roku 2030 kraje te mogą się stać największymi dostawcami gazu LNG do państw Unii Europejskiej (wydanie płatne)

::"Puls Biznesu": Energa ściga byłych menedżerów Enerdze przeszkadza to, że jej byłych menedżerów ściągnął do siebie fundusz CVC, zaciekły rywal przy prywatyzacji PKP Energetyka. (wydanie płatne)

::"Wirtualny Nowy Przemysł": Wiceprezes Taurona o tym, na co firmie ponad 6 mld zł z obligacji Tauron ogłosił emisję obligacji o wartości blisko 6,27 mld zł. Środki pozyskane z emisji przeznaczymy przede wszystkim na pokrycie wydatków związanych z realizacją programu inwestycyjnego ale także na refinansowanie zapadającego w grudniu przyszłego roku zadłużenia w wysokości 3 mld zł - mówi wnp.pl Anna Striżyk, wiceprezes zarządu Tauron ds. ekonomiczno-finansowych.

::"Wirtualny Nowy Przemysł": Błękitna rewolucja nie tak szybko Jeszcze całkiem niedawno wydawało się, że gaz czeka świetlana przyszłość. Tymczasem przy nadprodukcji ceny surowca spadają, a rokowania nie są pewne. Nad gazem zbierają się czarne chmury?

::"Parkiet": PGNiG: Otwarto kopalnię gazu w Pakistanie Spółka zapowiada duży wzrost wydobycia gazu ziemnego. Wszystko dzięki nowej kopalni na złożu Rizq. (wydanie płatne)