Reklama
Rozwiń

Koniec przeceny: ropa, miedź i złoto drożeją

Ceny paliw na stacjach mogą rosnąć. Wszystko teraz zależy od kursu dolara.

Publikacja: 07.03.2016 20:00

Foto: Bloomberg

Cena baryłki ropy gatunku Brent przekroczyła 40 dolarów, a zwyżkom nie zaszkodziło nawet to, że do Europy trafił właśnie na pokładzie tankowca pierwszy od wielu lat transport irańskiego surowca. Od dołka z 20 stycznia cena ropy Brent wzrosła aż o 41 proc. Podobnie mocno drożała w tym czasie ropa gatunku WTI, która kosztowała w poniedziałek 36,6 dol. za baryłkę.

Zdaniem analityków ropa powinna jeszcze zdrożeć w nadchodzących miesiącach, choć ceny, podobne jak dwa lata temu, czyli około 90 dolarów za baryłkę, wydają się być z wielu powodów niemożliwe do osiągnięcia ani w tym, ani w przyszłym roku.

Pozostało jeszcze 85% artykułu

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Energetyka
Strategie spółek pozwolą zarobić, ale nie wszędzie
Energetyka
Rząd znów szuka prezesa URE. Jest cicha faworytka
Energetyka
Dziennikarz "Parkietu" i "Rzeczpospolitej" znów najlepszy
Energetyka
Rozmowy ZE PAK z bankami z szansą na finał. Nadzieje inwestorów rosną
Energetyka
Rządowe wsparcie pomaga spółkom energetycznym