Dzień wykupu ustalono na 8 kwietnia 2016 r. Cena wykupu resztówek nie odbiega od tej w wezwaniu. W jego wyniku Finowie kupili 93,35 proc. akcji Duonu.

W miniony poniedziałek Matti Saario pytany o giełdową przyszłość polskiej spółki powiedział, że obecnie rozważane są różne opcje. Zaznaczył, że ostateczna decyzja o pozostawieniu Duonu na GPW bądź delistingu zapadnie w ciągu 3-4 miesięcy. Ogłoszony dziś, czyli we wtorek przymusowy wykup świadczy o tym, że Fortum zdecydowany jest na ściągnięcie spółki z giełdy. Jeśli wykup 100 proc. akcji Duonu się powiedzie, będzie to naturalny krok dla takiego rozwiązania.

Fortum Holding BV to spółka należąca do grupy Fortum - międzynarodowego koncernu energetycznego, skupiającego swoją działalność przede wszystkim w rejonie krajów nordyckich, w Rosji oraz państw basenu Morza Bałtyckiego. W Polsce Fortum jest obecne od 2003 roku jako producent energii elektrycznej i ciepła w skojarzeniu oraz dystrybutor ciepła.

Pod koniec października 2015 r. Duon informował, że rozpoczyna przegląd opcji strategicznych, w tym poszukiwania inwestora strategicznego czy zawarcia aliansu strategicznego.