Zmiana jest podyktowana zapoczątkowanym przez spółkę procesem rebrandingu. Jak czytamy w opublikowanym komunikacie, rozpoczęty w w bieżącym roku w krajach skandynawskich w 2017 r. dotrze nad Wisłę. W efekcie z polskiej mapy drogowej znikną stacje Statoil, a w ich miejsce pojawią się placówki Circle K.

W opublikowanym komunikacie spółka tłumaczy, że zmiana dotyczy tylko nazwy i w żaden sposób nie będzie miała wpływu na obowiązujące umowy z klientami, partnerami czy dostawcami firmy, ani na funkcjonowanie naszego programu lojalnościowego „Statoil EXTRA".

Statoil Fuel & Retail Polska, spółka obecna jest w Polsce od 1992 roku, prowadzi sieć liczącą 357 stacji paliw. Firma jest częścią Alimentation Couche-Tard (ACT), jednej z największych na świecie spółek akcyjnych handlu detalicznego z obszaru convenience, która prowadzi działalność w Ameryce Północnej, Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie. Ta kanadyjska spółka posiada na świecie około 15,000 sklepów typu convenience i stacji paliw oraz zatrudnia ponad 100.000 pracowników.