Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 08.06.2016 17:48 Publikacja: 08.06.2016 17:29
Foto: Bloomberg
- Zaproponowaliśmy Gazpromowi aneks do kontraktu z 2009 r. Pozwalałby on nam kupować gaz nie 3 mld m3 miesięcznie, jak wymaga istniejący kontrakt, ale tyle ile rzeczywiście nam - Naftogazowi jest na dany moment potrzebne - wyjaśnił prezes Andrij Kobolew, cytuje agencja Unian.
W I kw 2016 r Naftogaz importował gaz z krajów Unii po średniej cenie 198 dol./1000 m3. To o 34 proc. taniej aniżeli gaz, który Naftogaz kupował w Gazpromie rok temu. Głównymi dostawcami była Polska, Słowacja i Węgry. Według ministra energetyki Ihora Nasilua Ukraina wznów wstrzymany 25 listopada 2015 r import gazu z Rosji, jeżeli otrzyma korzystne warunki cenowe.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Premier Donald Tusk powołał Renatę Mroczek na stanowisko prezesa Urzędu Regulacji Energetyki – podał URE w komun...
Branżowe stowarzyszenie sektora OZE i przemysłu w Polsce apelują do premiera Donalda Tuska, aby zarządzanie bran...
Elastyczne moce gazowe i magazyny energii mają zapewnić bezpieczne funkcjonowanie systemu opartego w coraz więks...
W tym miesiącu, po dyskusji z resortem finansów, chcemy mieć już wypracowane rozwiązanie dla ciepłownictwa. Chce...
Sektor dystrybucji energii będzie drugim co do wielkości nakładów inwestycyjnych obszarem działalności PGE Polsk...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas