::"Puls Biznesu": PKP Energetyka może zjechać z torów. Urząd Transportu Kolejowego (UTK) chce zamknąć szlaban przed PKP Energetyka. Poinformował wczoraj o wszczęciu procedury cofnięcia spółce certyfikatu bezpieczeństwa. (wydanie płatne)

::"Puls Biznesu": Tauron uruchomił drugą ścianę w Brzeszczach. Wydobycie 5 tys. ton na dobę i zasoby węgla szacowane na 400 tys. ton to parametry ściany, którą Tauron uruchomił w Zakładzie Górniczym Brzeszcze. (wydanie płatne)

::"Puls Biznesu": Własny prąd, tańszy prąd. Pierwsza w Polsce farma solarna wybudowana na nieczynnym wysypisku śmieci w Ustroniu Morskim wyprodukowała w ciągu roku ponad 1 mln kWh. Ten przykład pokazuje, jak skutecznie można zagospodarowywać dawne wysypiska, miejsca po oczyszczalniach ścieków i zdegradowane tereny poprzemysłowe. (wydanie płatne)

::"Dziennik Gazeta Prawna: ie będzie kolejnej długoterminowej umowy z Polską na dostawy gazu. Po 2022 r., gdy wygaśnie obecny kontrakt z Rosją na dostawy gazu, kolejna długoterminowa umowa nie zostanie już podpisana - mówi w wywiadzie dla DGP Piotr Naimski pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej. (wydanie płatne)