#RZECZoBIZNESIE: Beata Stelmach: GE nie żałuje inwestycji w Polsce

Amerykańscy inwestorzy uważają polski rynek za bezpieczny i godny zaufania. Swoje opinie bazują na długoterminowej analizie - mówi Beata Stelmach prezes GE w Polsce.

Aktualizacja: 12.07.2016 14:47 Publikacja: 12.07.2016 13:09

#RZECZoBIZNESIE: Beata Stelmach: GE nie żałuje inwestycji w Polsce

Foto: Rzeczpospolita

Co myślą amerykańscy inwestorzy o Polsce?

- Polska to rynek, który od 25 lat przyciąga inwestorów zagranicznych – mówi Beata Stelmach prezes GE w Polsce. I przypomina, że GE działa na polskim rynku od 24 lat.

- Polska udowodniła, że tu nie tylko można inwestować, ale także się rozwijać – podkreśla prezes GE w Polsce.

Sceptycyzmu wobec polskie nie ma?

- Ryzyka nie określa się w okresie krótkoterminowym a nie długoterminowym – zaznacza Beata Stelmach, podsumowując ćwierćwiecze w Polsce GE uważa, że ta inwestycja bardzo się opłaciła. A jakie zmiany zachodzą w samej firmie

- Przede wszystkim jesteśmy firmą technologiczną – podkreśla Beata Stelmach. Wycofanie się GE z działalności finansowej był spowodowany kryzysem finansowym w 2008 roku. To wtedy zapadła decyzja o rezygnacji z tego rodzaju działalności – dodaje.

Poza działalnością technologiczna GE mocno inwestuje w dział IT. Software jest kluczowym elementem technologii – mówi szefowa GE Polska.

GE zamierza mocno inwestować w polska energetykę, także tą tradycyjną – gazową i węgłową. - Nowe technologie w tej dziedzinie to większa sprawności efektywność – uważa Stelmach. To samo dotyczy usprawniania starych bloków energetycznych – one też mogą być bardziej efektywne i bardziej niskoemisyjne niż dotychczas.

Takie firmy jak GE nie dostarczają tylko produktu, ale całe spektrum wsparcia. Serwis jest bardzo ważny, – ale serwis w szerszym ujęciu niż tylko zwykłe wsparcie techniczne.

Innowacyjność w ramach GE

- My w Polsce wydajemy rocznie 100 mln dolarów na rozwój – w różnych obszarach – podkreśla Beata Stelmach.- Wszystkie nasze projekty są innowacyjne - dodaje i przypomina, że GE jest głównym wykonawcą elektrowni Opolu. – To będzie bardzo nowoczesna, niskoemisyjna i wydajna elektrownia – mówi Beata Stelmach.

GE współpracuje z polskimi uczelniami. – Wykorzystujemy naprawdę badania i ich wyniki w pracy – podkreśla i dodaje, że koncern otwiera kolejne laboratoria badawcze w Polsce. – Nie traktujemy tego jak coś nadzwyczajnego – podkreśla Beata Stelmach i dodaje, że polski rynek jest od ćwierćwiecza niezwykle ważny dla GE.

Co myślą amerykańscy inwestorzy o Polsce?

- Polska to rynek, który od 25 lat przyciąga inwestorów zagranicznych – mówi Beata Stelmach prezes GE w Polsce. I przypomina, że GE działa na polskim rynku od 24 lat.

Pozostało 89% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Energetyka
Energetyka trafia w ręce PSL, zaś były prezes URE może doradzać premierowi
Energetyka
Przyszły rząd odkrywa karty w energetyce
Energetyka
Dziennikarz „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” najlepszym dziennikarzem w branży energetycznej
Energetyka
Niemieckie domy czeka rewolucja. Rząd w Berlinie decyduje się na radykalny zakaz
Materiał Promocyjny
Jaki jest proces tworzenia banku cyfrowego i jakie czynniki są kluczowe dla jego sukcesu?
Energetyka
Famur o próbie wrogiego przejęcia: Rosyjska firma skazana na straty, kazachska nie
Energetyka
Rosyjski szantaż w Famurze. Chcą odkupić udziały warte 70 mln zł za 1 tys. euro