PGNiG odciąży Powstańców Warszawskich w płaceniu za gaz

Do 900 złotych rocznie na rachunki za gaz dla każdego uczestnika Powstania Warszawskiego chce przeznaczyć Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. W praktyce oznacza to, że wielu Powstańców będzie mogło korzystać z gazu za darmo.

Aktualizacja: 29.09.2016 17:11 Publikacja: 29.09.2016 16:44

PGNiG odciąży Powstańców Warszawskich w płaceniu za gaz

Foto: Bloomberg

PAP

"PGNiG jako polska spółka, mocno związana z historią Warszawy, czuje się w obowiązku zapewnić wsparcie tym, którzy walczyli o niepodległość – Powstańcom Warszawskim. Odpowiadamy na apel Prezesa Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Warszawscy kombatanci nie zawsze są osobami dobrze sytuowanymi materialnie. Teraz nie zabraknie im na zapłacenie rachunków za gaz" – powiedział, cytowany w komunikacie, prezes PGNiG Piotr Woźniak.

"Nasze wsparcie to skromny wyraz wdzięczności za bohaterstwo Powstańców" – dodał.

Projekt „Rachunek wdzięczności PGNiG" ruszy od 1 stycznia 2017 r. – jednak już od 17 października 2016 r. każdy uczestnik Powstania Warszawskiego może się zgłosić do Biura Obsługi Klienta PGNiG (BOK).

W ten sposób przez trzy miesiące PGNiG zbierze bazę osób, którym należy się pomoc. Zostanie ona przyznana w styczniu, ale ponieważ sezon grzewczy właśnie się zaczął, wsparcie obejmie też ostatnie dwa miesiące br.

Zainteresowani Powstańcy mogą się zgłaszać w dowolnym Biurze Obsługi Klienta PGNiG, gdzie z pomocą konsultanta wypełnią odpowiedni formularz, będzie również możliwe udzielenie pełnomocnictwa osobie trzeciej, która dopełni formalności w imieniu Powstańca. Mogą też dokonać zgłoszenia telefonicznie – wystarczy zadzwonić na infolinię i zgłosić chęć udziału w programie, a pracownicy PGNiG dostarczą papierowy formularz do wypełnienia w domu i odesłania pocztą tradycyjną. Mogą wreszcie zrobić to przez internet – na głównej stronie www.pgnig.pl znajduje się gotowy do pobrania formularz.

Do zyskania wsparcia potrzebny jest tylko dowód osobisty.

Powstańcy, którzy nie mają dostępu do gazu, będą mogli skorzystać z bezpłatnego przyłączenia do dostępnej sieci dystrybucyjnej.

Energetyka
Niemal 400 mld zł na inwestycje. Jest nowa strategia Orlenu
Energetyka
Transformacja energetyczna to walka o bezpieczeństwo kraju i przyszłość przemysłu
Energetyka
Rosnące ceny energii zostaną przerzucone na spółki energetyczne? Jest zapowiedź
Energetyka
Więcej gazu w transformacji
Energetyka
Pierwszy na świecie podatek od emisji CO2 w rolnictwie zatwierdzony. Ile wyniesie?