Reklama

Polak na czele ukraińskich magistrali

Rada nadzorcza Naftogazu jednogłośnie postawiła Pawła Stańczaka na czele krajowego operatora gazowego. Polak pokieruje największą siecią przesyłu gazu w Europie.

Aktualizacja: 08.08.2017 14:07 Publikacja: 08.08.2017 13:26

Polak na czele ukraińskich magistrali

Foto: Bloomberg

Naftogaz Ukrainy poinformował dziś o jednogłośnym wyborze Pawła Stańczaka na prezesa Ukrtransgazu - operatora gazowego ukraińskich magistrali gazowych. Naftogaz jako właściciel 100 proc. Ukrtransgazu zatwierdzi decyzję rady „zgodna z wymogami obowiązującymi w koncernie".

- Paweł Józef Stańczak (54 lata) ponad 25 lat pracuje w dziedzinie transportu, rozdziału i magazynowania gazu. W latach 2003-2004 w PGNiG odpowiadał za rozdział funkcji operatora systemu gazowego i utworzenie niezależnego operatora polskiego Gaz-System S.A. Od 2008 r Paweł Stańczak pracował jako dyrektor ds technicznych - członek zarządu Gaz-Systemu. Odpowiadał tam za opracowanie i wykonanie inwestycji, bieżące wsparcie techniczne gazociągów, koordynację procesów otrzymania pozwoleń i licencji. Obecnie pan Stańczak pracuje jako dyrektor techniczny - członek zarządu PGNiG Technologie S.A. i odpowiada za planowanie i budowę nowych gazociągów - podkreśla w komunikacie strona ukraińska.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Energetyka
Premier powołał na stanowisko nową prezes Urzędu Regulacji Energetyki
Energetyka
Nowy sojusz energetyczny w rządzie? Apel o zwiększenie kompetencji resortu energii
Energetyka
Bloki gazowe i magazyny energii gwarancją stabilności systemu
Energetyka
Ile będą kosztować osłony chroniące przed podwyżkami cen ciepła? Minister podaje szacunki
Energetyka
Nowoczesna energetyka potrzebuje inteligentnych sieci dystrybucyjnych
Materiał Promocyjny
Firmy coraz częściej stawiają na prestiż
Reklama
Reklama