Reklama

Minister chce zmian w PKN Orlen

Przegląd najciekawszych newsów z branży energetycznej

Publikacja: 08.01.2018 06:52

::Puls Biznesu": Gorzki rekord w wietrze

Produkcja energii ze źródeł wiatrowych w zeszłym roku pobiła w Polsce rekord. Dobrze wiało, ale nic nie budowano. (wydanie płatne)

::"Parkiet": Enea: Awarie zmniejszą moc

Z wybudowanego kosztem 6,4 mld zł bloku węglowego Enei w Kozienicach nie będzie można wyprowadzić pełnej mocy w sytuacjach awarii sieci. A takie, patrząc na orkany przechodzące przez Polskę w drugiej połowie ubiegłego roku, zdarzają się coraz częściej. (wydanie płatne)

::"Parkiet": Minister chce zmian w PKN Orlen

Reklama
Reklama

PKN Orlen, na wniosek ministra energii, zwołał na 2 lutego nadzwyczajne walne zgromadzenie. W porządku obrad jest m.in. punkt dotyczący podjęcia uchwały w sprawie zasad kształtowania wynagrodzeń członków zarządu. (wydanie płatne)

::"Parkiet": Ropa wciąż na wzrostowej fali

Na rynku ropy naftowej początek bieżącego roku upływa pod znakiem zdecydowanej przewagi strony popytowej. (wydanie płatne)

::"Parkiet": Węgiel na świecie znów drożeje

Początek 2018 r. przyniósł zwyżki cen węgla na światowych rynkach. Według analityków stawki te nie utrzymają się długo, ale i tak polskie spółki wydobywcze mają przed sobą obiecujący rok. (wydanie płatne)

Energetyka
Strategie spółek pozwolą zarobić, ale nie wszędzie
Energetyka
Rząd znów szuka prezesa URE. Jest cicha faworytka
Energetyka
Dziennikarz "Parkietu" i "Rzeczpospolitej" znów najlepszy
Energetyka
Rozmowy ZE PAK z bankami z szansą na finał. Nadzieje inwestorów rosną
Energetyka
Rządowe wsparcie pomaga spółkom energetycznym
Reklama
Reklama