Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 06.02.2018 12:31 Publikacja: 06.02.2018 12:21
Foto: Bloomberg
- Rozważamy projekty związane z gazo-chemią. Chcielibyśmy gaz, który wydobywamy z dna Morza Kaspijskiego, nie tylko dostarczać do rurociągów Gazpromu, ale mając unikalny, własny kompleks rafineryjny, powiększyć go o produkcję wyrobów z gazu ziemnego - zapowiedział w styczniu Wagit Alekpierow prezes i główny udziałowiec Łukoilu w rozmowie z agencją Interfaks.
Wczoraj Alekpierow przedstawił Władimirowi Putinowi gotowy projekt gazowego kompleksu w miejscowości Budennowskoje (Kraj Stawropolski). Koncern ma tam wielkie zakłady petrochemiczne. Teraz chce wydać 120 mld rubli (2,15 mld dol.) na budowę nowej części przerabiającej gaz ziemny.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Premier Donald Tusk powołał Renatę Mroczek na stanowisko prezesa Urzędu Regulacji Energetyki – podał URE w komun...
Branżowe stowarzyszenie sektora OZE i przemysłu w Polsce apelują do premiera Donalda Tuska, aby zarządzanie bran...
Elastyczne moce gazowe i magazyny energii mają zapewnić bezpieczne funkcjonowanie systemu opartego w coraz więks...
W tym miesiącu, po dyskusji z resortem finansów, chcemy mieć już wypracowane rozwiązanie dla ciepłownictwa. Chce...
Sektor dystrybucji energii będzie drugim co do wielkości nakładów inwestycyjnych obszarem działalności PGE Polsk...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas