"Rada Nadzorcza PGNiG na posiedzeniu w dniu 7 marca 2012 roku powołała z dniem 19 marca 2012 roku Panią Grażynę Piotrowską - Oliwę na stanowisko Prezesa Zarządu PGNiG S.A., na wspólną kadencję upływającą z dniem 13 marca 2014 r." - poinformowała spółka w komunikacie.

Z dniem 31 grudnia 2011 roku rezygnację z funkcji prezesa PGNiG złożył Michał Szubski.

Grażyna Piotrowska-Oliwa była prezesem zarządu PTK Centertel od  2007 do 2009 roku. Zastąpiła na stanowisku Jean-Marca Vignollesa. Wcześniej pracowała dla Telekomunikacji Polskiej jako dyrektor wykonawczy ds. strategii, rozwoju i oferty hurtowej.

Zasiadała w radzie nadzorczej  PZU i ABC Data. W czerwcu 2011 r. została członkiem zarządu  Orlenu. Zasiada też w radzie nadzorczej  Orlen Deutschland.

Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie fortepianu. Ukończyła studia MBA w INSEAD (Executive MBA), Krajową Szkołę Administracji Publicznej oraz London School of Economics. W latach 1997-2000 była Naczelnikiem Wydziału Spółek Strategicznych i Instytucji Finansowych Ministerstwie Skarbu Państwa, prowadząc projekty związane z branżą finansową i telekomunikacyjną.