Według ministra energetyki Aleksandra Nowaka łączny dług Ukrainy zmniejszył się do 2,3 mld dol. (zamiast 3,41 mld dol.). Prezes Gazpromu Aleksiej Miller podał, że Ukraina odebrała w maju 3,5 mld m
3
gazu a w kwietniu 2,7 mld m
3
.
Aktualizacja: 11.06.2014 20:11 Publikacja: 11.06.2014 20:11
Foto: Bloomberg
Według ministra energetyki Aleksandra Nowaka łączny dług Ukrainy zmniejszył się do 2,3 mld dol. (zamiast 3,41 mld dol.). Prezes Gazpromu Aleksiej Miller podał, że Ukraina odebrała w maju 3,5 mld m
3
gazu a w kwietniu 2,7 mld m
3
.
Do tej pory Gazprom liczył w tych miesiącach Ukrainie po 485,5 dol. za 1000 m
3
. Teraz policzył o 100 dol. taniej. Jak widać i takie do tyłu działające zniżki są możliwe. Przekonały się tym liczne zachodnie koncerny, którym Rosjanie dali zniżki z datą wsteczną. W tym wypadku oznaczało to zwrot już wpłaconych pieniędzy.
Ukraina ma więc do zapłacenia dużo mniej, a przecież negocjacje nie zostały zakończone.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: ekonomia.rp.pl
Według ministra energetyki Aleksandra Nowaka łączny dług Ukrainy zmniejszył się do 2,3 mld dol. (zamiast 3,41 mld dol.). Prezes Gazpromu Aleksiej Miller podał, że Ukraina odebrała w maju 3,5 mld m
gazu a w kwietniu 2,7 mld m
Skumulowane nakłady inwestycyjne Grupy Orlen z uwzględnieniem inwestycji kapitałowych w latach 2025-2035 mogą wynieść od 350 do 380 mld zł - czytamy w ogłoszonej właśnie nowej strategii Orlenu.
Pierwszy całkowicie elektryczny model Suzuki został właśnie zaprezentowany w Mediolanie. Produkcja e VITARY rozpocznie się wiosną przyszłego roku, a zapewne latem zobaczymy pierwsze egzemplarze na naszych drogach.
Stabilne dostawy energii po konkurencyjnych cenach są kluczowe dla przemysłu i bezpieczeństwa energetycznego kraju. Transformacja energetyczna musi być prowadzona w sposób bezpieczny dla systemu energetycznego – podkreślają eksperci BCG.
– Spółki energetyczne muszą się podzielić odpowiedzialnością za ceny energii – powiedział podczas Konwencji Koalicji Obywatelskiej w Gliwicach Rafał Trzaskowski, kandydat KO w wyborach prezydenckich.
PGE Polska Grupa Energetyczna oddała w Gryfinie w woj. zachodniopomorskim do eksploatacji największą elektrownię gazową w Polsce i jedną z najnowocześniejszych w Europie o mocy 1366 MW brutto. Największa firma energetyczna w kraju stawia na błękitne paliwo jako na przejściowe i konieczne w drodze do neutralności klimatycznej.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
W poniedziałek Dania zatwierdziła nowy podatek związany z ochroną klimatu. Po etapie wielomiesięcznych negocjacji i umowie podpisanej w czerwcu 2024 roku, duński parlament przyjął pierwszy na świecie podatek od emisji CO2 w rolnictwie.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Ukraińcy informują, że w okupowanym obwodzie ługańskim Rosjanie konfiskują mieszkania niepełnosprawnym, którzy nie przyjęli rosyjskiego obywatelstwa.
PiS chce, żeby Sejm niezwłocznie zajął się projektem dotyczącym ograniczenia wypłat 800+ dla Ukraińców. Szef klubu Mariusz Błaszczak powiedział, że propozycję zmian w programie popiera kandydat KO Rafał Trzaskowski, choć w ubiegłym roku jego partia zagłosowała przeciw odpowiedniej poprawce. - Nasi przeciwnicy tylko po to, żeby zjednać sobie głosy Polaków, zmieniają zdanie - ocenił Paweł Szefernaker.
- Jeśli nie wiemy, czy jesteśmy na wojnie, lepiej założyć, że jesteśmy - powiedział przewodniczący fińskiego parlamentu Jussi Halla-aho z Partii Finów.
Rosja zbroi swoją armię znacznie bardziej, niż byłoby to konieczne z perspektywy wojny na Ukrainie - alarmuje niemiecki generał Christian Freuding z Ministerstwa Obrony Niemiec.
Wizyta Wołodymyra Zełenskiego w Warszawie pokazała, że kwestia ekshumacji na Wołyniu nie jest załatwiona – ocenił Jacek Czaputowicz, były minister spraw zagranicznych, według którego „rząd chciał licytować kwestie wołyńskie z Prawem i Sprawiedliwością”.
„Czy poparł(a)by Pani/Pan wprowadzenie podatku obronnego, z którego wpływy byłyby przeznaczane na zakup uzbrojenia dla polskiej armii?” - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas