Na koniec ubiegłego roku Grupa Lotos posiadała w Polsce 441 stacji paliw. W tej liczbie 169 to obiekty w segmencie ekonomicznym działające pod marką Lotos Optima, a 17 to miejsca obsługi podróżnych (MOP) zlokalizowane przy autostradach. W stosunku do 2013 r. łączna liczba stacji paliw wzrosła o dwa obiekty.

– Rok 2014 to dla sieci Lotos rok stabilnego rozwoju głównie w segmencie ekonomicznym i zwiększania udziału w krajowym detalicznym rynku paliw. Będziemy konsekwentnie realizować założenia aktualnej strategii grupy kapitałowej Lotos, aby na koniec 2015 osiągnąć 10-proc. udział na tym rynku poprzez rozwój sieci stacji paliw, przede wszystkim w formule stacji własnych oraz sieci franczyzowych - twierdzi Paweł Lisowski, prezes firmy Lotos Paliwa

Dodaje, że w ubiegłym roku sieć koncernu wzbogaciła się o nowe stacje w segmencie premium. Grupa m.in. otwarta trzy nowe MOP-y. Plany na ten rok zakładają uruchomienie dwóch kolejnych: w Komorowie przy autostradzie A4 i w Krzyżanowie przy autostradzie A1. W ubiegłym roku zakończył się również wieloletni proces wygaszania dystrybucji paliw na stacjach patronackich, na rzecz bardziej efektywnego modelu współpracy opartego o franczyzę.

Na koniec 2015 r. Grupa Lotos chce mieć w Polsce 470 stacji paliw, z czego 195 mają stanowić obiekty typu Lotos Optima.