Przedmiotem transakcji był projekt zakładający budowę 7 turbin o łącznej mocy 14 MW. Farma ma zostać uruchomiona do końca 2015 roku.

Spółka ERG Renew jest obecna w Polsce od maja ubiegłego roku kiedy to podpisała umowę z grupą Vortex Energy na zakup 100 proc. udziałów w spółce EW Orneta 2, która realizuje projekt farmy wiatrowej o mocy 42 MW w gminie Radziejów.

Nie jest to jedyny inwestor, który decyduje się na sprzedaż projektów źródeł opartych o odnawialne źródła energii. Ze względu na dotychczasową niestabilność regulacji dotyczących wsparcia dla produkujących zielony prąd siłowni wiele firm zdecydowało się albo na przyspieszenie najbardziej zaawansowanych projektów, albo na ich sprzedaż. Te źródła, które rozpoczną wytwarzanie energii jeszcze w tym roku skorzystają z dotychczasowego systemu wsparcia opartego o zielone certyfikaty. Ekologiczne megawatogodziny wyprodukowane po 31 grudnia br. będą już podlegały regulacjom ustawy o OZE, nad którą właśnie kończą się prace legislacyjne. Inwestorzy czekali jednak na stabilne prawo w zakresie wsparcia prawie pięć lat. Nowy system wsparcia OZE opierać będzie się na aukcjach na ekologiczne megawatogodziny. Cenę referencyjną oraz wolumen potrzebnej energii z takich źródeł ma ogłaszać Ministerstwo Gospodarki.