::"Parkiet": KIO poparła Energę w sporze z Arcusem Organ, który pilnuje zamówień publicznych, wydał niekorzystny wyrok dla spółki. Ta uważa, że nie badał istoty sporu. (wydanie płatne)

::"Wirtualny Nowy Przemysł": Minister Czerwiński tłumaczy, co rząd zrobił w górnictwie Wszystkie 17 punktów styczniowego porozumienia zostało już zrealizowane lub są w trakcie realizacji. Konsekwentny proces restrukturyzacji spółek węglowych i prowadzone w nich procesy naprawcze przynoszą wymierne efekty. Górnictwo staje się coraz bardziej rynkowe i konkurencyjne - mówi Andrzej Czerwiński, minister Skarbu Państwa.

::"Wirtualny Nowy Przemysł": System wsparcia OZE w rękach Brukseli Inwestorzy przygotowują się do wejścia w życie nowego systemu wsparcia OZE, ale ciągle nie jest pewne jaki ostatecznie przybierze on kształt. Nadal nie jest znane stanowisko Komisji Europejskiej , od której zależy jak daleko idących zmian będzie trzeba dokonać. A że będzie trzeba, to już pewne - taka jest główna konkluzja debaty "Odnawialne źródła energii. System wsparcia i inwestycje" przeprowadzonej podczas XII Kongresu Nowego Przemysłu.

::"Parkiet": PKN Orlen będzie kupował tańszą ropę O podpisanie nowych umów z koncernem będą walczyć m.in. dostawcy z Arabii Saudyjskiej, Iranu, Iraku i Rosji. O zwycięstwie zdecyduje cena. (wydanie płatne)