::"Puls Biznesu": Energetyczna dwubiegunowość. Środowa wizyta Andrzeja Dudy w Paryżu miała pechowy kontekst terminowy. Tuż przed nią, w poniedziałek, prezydent zawetował ustawę o ratyfikacji przez Polskę przyjętej w Ad-Dausze w 2012 r. poprawki do protokołu z Kioto z 1997 r. Jej zatwierdzenie przedłużyłoby na lata 2013–20 związanie Polski protokołem, zobowiązującym do redukcji w latach 2008-12 emisji gazów cieplarnianych o co najmniej 5 proc. w porównaniu z 1990 r. (wydanie płatne)

::"Puls Biznesu": Ruszyła budowa gazociągu Uchra-Torżok 2. Koncern gazowy Gazprom przystąpił do układania gazociągu Uchta-Torżok 2, którym - jak podają media w Rosji - transportowany będzie gaz dla planowanej magistrali Nord Stream 2. Budowę gazociągu zainaugurował prezydent Władimir Putin. (wydanie płatne)

::"Parkiet": Enea stawia na węgiel – chce kupować kopalnie i budować kolejne bloki. Poznańska grupa energetyczna nie poprzestaje na przejęciu prywatnej Bogdanki. Przekonuje, że na Śląsku są perspektywiczne kopalnie. W czwartek nastąpi ostateczne rozliczenie transakcji zakupu przez Eneę 21,96 mln akcji Lubelskiego Węgla Bogdanka, za które energetyczna spółka zapłaciła niemal 1,5 mld zł. (wydanie płatne)