Chińczycy wchodzą we francuski atom?

Francuski koncern Areva potrzebuje kapitału. Jednym z zainteresowanych w inwestycje we francuski atom jest chiński koncern energetyczny CNNC.

Publikacja: 02.11.2015 17:59

Chińczycy wchodzą we francuski atom?

Foto: Bloomberg

Obie firmy są w przededniu podpisania deklaracji o współpracy - twierdza media. Umowa ma również przewidywać zasady na jakich chiński koncern może inwestować we francuską Arevę.

CNNC (China National Nuclear Corporation)może się wkrótce stać mniejszościowym udziałowcem francuskiego koncernu energetycznego, który w 2014 roku wykazał rekordową stratę netto na poziomie 4,8 mld euro. Przychody grupy Areva w 2014 r. wyniosły 8,336 mld euro i były o 7,2 proc. mniejsze niż w roku 2013. EBITDA wyniosła 735 mln euro, o 257 mln euro mniej niż w roku 2013 r.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Energetyka
Bezpieczeństwo energetyczne w dobie transformacji. Debata na EKG
Energetyka
Rząd znalazł sposób, aby odratować Rafako. Są inwestorzy
Energetyka
Jak dostać dofinansowanie do fotowoltaiki? W tych programach nabór wniosków trwa
Energetyka
Co trzecia gmina chce uczestniczyć w programie „Czyste Powietrze”
Energetyka
Polska znów więcej eksportuje prądu niż importuje. W wietrze duży spadek produkcji
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem