Aktualizacja: 17.12.2015 08:30 Publikacja: 16.12.2015 21:36
Foto: Fotorzepa, Pasterski Radek PR Pasterski Radek
W środę późnym wieczorem rada nadzorcza PKN Orlen powołała Wojciecha Jasińskiego, polityka Prawa i Sprawiedliwości, do pełnienia funkcji prezesa płockiego koncernu. Jego kadencja na razie określona została do dnia odbycia się zwyczajnego walnego zgromadzenia zatwierdzającego sprawozdanie finansowe spółki za 2016 r.
Jasiński urodził się w 1948 w Gostyninie. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ma żonę i dwójkę dzieci. W latach 1990-1991 był delegatem pełnomocnika rządu ds. reformy samorządu terytorialnego w woj. płockim. Następnie od 1992 r. do 1997 r. zajmował stanowiska dyrektorskie w Najwyższej Izbie Kontroli. W latach 1997-2000 był członkiem zarządu, a następnie prezesem warszawskiej spółki Srebrna. Od września 2000 r. do lipca 2001 r. pełnił funkcję wiceministra w resorcie sprawiedliwości. Od lutego 2006 r. do września 2007 r. oraz od września do listopada 2007 r. piastował stanowisko ministra skarbu w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego. Przez wiele lat był posłem PiS. W 2015 r. został ponownie wybrany do Sejmu. W środę złożył jednak mandat poselski, aby objąć kierownictwo w PKN Orlen. Jest prezesem Płockiego Zarządu Okręgowego PiS oraz członkiem Komitetu Politycznego PiS.
Proces transformacji europejskiej energetyki jest złożony. Wymaga skoordynowanych działań na różnych płaszczyzna...
Agencja Rozwoju Przemysłu, Polimex Mostostal oraz Towarzystwo Finansowe Silesia przystępują do wspólnego projekt...
Zakup i montaż fotowoltaiki wymagają znacznych nakładów finansowych i choć to inwestycja na lata, to jednak nie...
Już 950 gmin, czyli ponad 38 proc., zgłosiło się do pełnienia zadań operatorów w programie „Czyste Powietrze”, i...
Od początku roku rośnie produkcja energii elektrycznej w Polsce o blisko 5 proc. Jednak, co ciekawe, spada krajo...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas