::"Dziennik Gazeta Prawna": Podcięte skrzydła zielonej energii. Pracę w branży OZE straci 4 tysiące osób Dziś firmy produkujące maszyny i urządzenia dla OZE zatrudniają ok. 34 tys. osób. Według Instytutu Energii Odnawialnej (IEO), gdyby utrzymano dotychczasowe tempo rozwoju, ta liczba mogłaby w ciągu 15 lat wzrosnąć trzykrotnie. Ale prawdopodobnie tak się nie stanie – przewidywane ograniczenie wsparcia dla wiatraków i fotowoltaiki w przygotowywanej ustawie o OZE stawia rozwój branży pod znakiem zapytania. (wydanie płatne)

::"Parkiet": Bogdanka powalczy o nowe złoża na Lubelszczyźnie. Najbardziej efektywna spółka wydobywcza w Polsce, którą od października 2015 r. kontroluje Enea, powalczy o nowe złoża. Dostęp do nich może zwiększyć wycenę Bogdanki, której kapitalizacja w rok stopniała o ponad 55 proc. (wydanie płatne)

::"Parkiet": Duże wydatki PGNiG na magazyny gazu. Około 0,9 mld zł zainwestuje do 2021 r. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo w budowę podziemnego magazynu gazu w pomorskim Kosakowie. Dotychczas w ramach tej kwoty wydatkowało 0,57 mld zł. (wydanie płatne)