Reklama

Polski atom się wykluwa

Przegląd najciekawszych newsów z branży energetycznej

Publikacja: 17.07.2017 10:17

::"Puls Biznesu": Polski atom się wykluwa

Resort energii szykuje się do ogłoszenia decyzji o harmonogramie i sposobie finansowania budowy pierwszej polskiej elektrowni atomowej (wydanie płatne)

::"Wirtualny Nowy Przemysł": LNG + Baltic Pipe + własne wydobycie = konieczność eksportu gazu

Jeżeli się policzy, ile może być gazu sprowadzanego do Polski, to może się okazać, że będzie to dużo za dużo, jak na nasze potrzeby. Stąd pomysł współpracy regionalnej, np. w formule Trójmorza, w celu uplasowania gazu na rynkach sąsiednich. Pojawia się pytanie, czy Czechy, Słowacja i inne kraje będą chciały gaz dostarczany przez Polskę kupować - mówi wnp.pl dr Robert Zajdler, ekspert ds. energetycznych Instytutu Sobieskiego.

::"Parkiet": Bogdanka i JSW czekają, aż Prairie wypadnie z gry

Reklama
Reklama

Krajowi producenci węgla z zazdrością patrzą, jak Australijczycy urządzają się na polskich złożach. Czekają, aż powinie im się noga. (wydanie płatne)

Energetyka
Rok 2026 będzie kluczowy dla branży energetycznej. Jak to wpłynie na ceny prądu?
Energetyka
Nadchodzi przełomowy rok dla JSW? Ekspert o trudnej sytuacji spółki
Energetyka
Tak zmienia się polski miks energetyczny. Podsumowanie kluczowych zmian w 2025 roku
Energetyka
Transformacja energetyczna: Były pytania, czas na odpowiedzi
Energetyka
Premier powołał na stanowisko nową prezes Urzędu Regulacji Energetyki
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama