RWE patrzy w słońce

Bloomberg

Spółka RWE Polska z roku na rok staje się bardziej zielona. Najnowsza inwestycja: instalacja fotowoltaiczna o łącznej mocy 12 kW zlokalizowana na dachach stołecznych biurowców koncernu.

W jakim celu RWE Polska instaluje kolektory słoneczne na stołecznych dachach? Firma wskazuje, że inwestycja to kolejny etap prac nad wdrożeniem komercyjnych rozwiązań opartych na fotowoltaice dla szerokiej grupy klientów koncernu. Jest to również forma promocji tej technologii i szansa na pokazanie, że możliwe jest produkowanie zielonej energii nawet w centrum dużego miasta. Spółka szacuje, że instalacja będzie produkować około 9750 kWh energii elektrycznej w skali roku, co przełoży się na zmniejszenie emisji CO2 o ponad 10 ton rocznie.

– Oczekujemy, że do 2050 r. energetyka prosumencka, głównie dzięki instalacjom fotowoltaicznym, może odpowiadać za wytworzenie nawet 52 TWh energii elektrycznej w Polsce. Dzięki naszym doświadczeniom i wiedzy zdobytej na rynkach zagranicznych, chcemy stać się liderem tych zmian w naszym kraju – powiedział Artur Stawiarski, Dyrektor ds. Strategii RWE Polska.

Inwestycja na dachach budynków RWE Polska to także promocja nowych rozwiązań, jakie wprowadza firma dla segmentu małych i średnich przedsiębiorstw oraz klientów indywidualnych. Jest to owoc m.in. współpracy spółki z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie, z którą RWE w 2014 r. uruchomił stanowisko naukowe „RWE AGH Solar Lab”.

– Dzięki RWE AGH Solar Lab wiele dowiedzieliśmy się o zastosowaniu tej technologii w polskich warunkach, a nasze wdrożenia pokazują, że już teraz inwestycje w fotowoltaikę mają ekonomiczne uzasadnienie. Jesteśmy też przekonani, że utrzymanie dotychczasowego tempa rozwoju tej technologii przyczyni się do dalszego spadku jej kosztów oraz wzrostu zainteresowania nią wśród naszych klientów – skazuje Stawiarski.

Mogą Ci się również spodobać

PFR da na Jaworzno 880 mln zł

Polski Fundusz Rozwoju (poprzez Fundusz Inwestycji Infrastrukturalnych Dłużny FIZAN oraz Fundusz Inwestycji Infrastrukturalnych Kapitałowy ...

Analitycy: paliwa drożeją, ale święta będą tańsze niż przed rokiem

W porównaniu do sytuacji z 2015 r., wyjeżdżając na święta najwięcej oszczędzą kierowcy tankujący ...

Kogeneracja pomysłem na smog?

Ostatnia dramatyczna sytuacja w Krakowie i dyskusja związana z poziomami alarmowymi dotyczącymi smogu w ...

Iran bruździ w OPEC+

Republika Islamska zablokuje niekorzystną dla Teheranu decyzję kartelu eksporterów o zwiększeniu wydobycie ropy. – ...

Gazprom sobie nie żałuje

W państwowym rosyjskim koncernie w pierwszym kwartale władze podwoiły sobie zarobki. 17 członków zarządu ...

Dania tworzy Zielony PKB

W Danii coraz lepiej rozwijają się branże związane z ochroną przyrody i oszczędzaniem zasobów ...