Estończycy sprzedają prąd Szwedom

Bloomberg

Estońska firma energetyczna obecna też w Polsce, weszła na swój piąty zagraniczny rynek. Rozpoczęła sprzedaż prądu w Szwecji.

Eesti Energia dynamicznie wchodzi na zagraniczne rynku. Działa pod marką Enefit już na Litwie i Łotwie, w Polsce, Finlandii a teraz także w Szwecji. Estończycy konkurują tam sprzedając proąd gospodarstwom domowym i przemysłowi. Jak informuje komunikat prasowy, firma proponuje długoletnie umowy napisane w sposób prosty i zrozumiały a do tego pozwalające oszczędzać; otwarte też na zmiany i dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.

Jak wyjaśnił Hando Sutter prezes koncernu, w Szwecji zainteresowanie nowymi dostawcami proponującymi innowacyjne rozwiązania i nowe warunki jest większe aniżeli średni poziom europejski.

„ W Estonii wszystkie oficjalne usługi są e-usługami. Głosujemy przez internet, mamy e-rezydencję dla cudzoziemskiego biznesu. Estonia jest jednym z pierwszych państw świata, które wprowadziło cyfrowe sczytywanie liczników prądu; uwalniając ludzi od konieczności robienia tego co miesiąc. To jeden z przykładów jak digitalizacja upraszcza codzienne życie i wykorzystanie energii elektrycznej. Nasi estońscy klienci przyzwyczaili się już wykorzystywać smartfony do zarządzania sprawami energii. Za pomocą naszej aplikacji mobilnej obniżyli wydatki na prąd o 15 proc.. Takie rozwiązania chcemy też proponować w Szwecji” – argumentuje prezes.

Na ten rynek firma przygotowała pakiety dla klientów z wyższym zużyciem prądu, firma koncentruje się tutaj na rodzinach i dla nich ma oferty kilku prostych pakietów.
Wejście na szwedzki rynek to część strategii Estończyków, zakładającej przejście od sprzedawcy prądu w republikach nadbałtyckich do sprzedawcy prądu i dostawcy usług energetycznych w całym obszarze Morza Bałtyckiego.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Zamieszanie wokół taryfy na gaz dla PGNiG

URE podał, że nowy, niższy cennik może wejść w życie od 1 lutego. Jednak ...

Prosumencki boom na horyzoncie

Liczba mikrowytwórców prądu i ciepła wzrośnie 12-krotnie. Duże koncerny chcą na tym skorzystać. W ...

PGE zrezygnuje z rozwoju niektórych wiatraków na lądzie

PGE będzie realizować część projektów wiatrowych na lądzie, ale z częścią poczeka na bardziej ...

Obyś się premierze nie zakiwał

Polacy nie zasłużyli, by ich kraj w Unii Europejskiej był określany mianem hamulcowego, przecież ...

Rosja ustępuje Exxonowi

Moskwa zawrze ugodę z koncernem ExxonMobil i zwróci nadpłacone przez Amerykanów podatki. Amerykanie pozwali ...

Wyniki Kogeneracji ostro w dół

Przychody grupy Kogeneracji w pierwszym półroczu 2018 r. spadły o ok. 8 proc., do ...