Estończycy sprzedają prąd Szwedom

Bloomberg

Estońska firma energetyczna obecna też w Polsce, weszła na swój piąty zagraniczny rynek. Rozpoczęła sprzedaż prądu w Szwecji.

Eesti Energia dynamicznie wchodzi na zagraniczne rynku. Działa pod marką Enefit już na Litwie i Łotwie, w Polsce, Finlandii a teraz także w Szwecji. Estończycy konkurują tam sprzedając proąd gospodarstwom domowym i przemysłowi. Jak informuje komunikat prasowy, firma proponuje długoletnie umowy napisane w sposób prosty i zrozumiały a do tego pozwalające oszczędzać; otwarte też na zmiany i dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.

Jak wyjaśnił Hando Sutter prezes koncernu, w Szwecji zainteresowanie nowymi dostawcami proponującymi innowacyjne rozwiązania i nowe warunki jest większe aniżeli średni poziom europejski.

„ W Estonii wszystkie oficjalne usługi są e-usługami. Głosujemy przez internet, mamy e-rezydencję dla cudzoziemskiego biznesu. Estonia jest jednym z pierwszych państw świata, które wprowadziło cyfrowe sczytywanie liczników prądu; uwalniając ludzi od konieczności robienia tego co miesiąc. To jeden z przykładów jak digitalizacja upraszcza codzienne życie i wykorzystanie energii elektrycznej. Nasi estońscy klienci przyzwyczaili się już wykorzystywać smartfony do zarządzania sprawami energii. Za pomocą naszej aplikacji mobilnej obniżyli wydatki na prąd o 15 proc.. Takie rozwiązania chcemy też proponować w Szwecji” – argumentuje prezes.

Na ten rynek firma przygotowała pakiety dla klientów z wyższym zużyciem prądu, firma koncentruje się tutaj na rodzinach i dla nich ma oferty kilku prostych pakietów.
Wejście na szwedzki rynek to część strategii Estończyków, zakładającej przejście od sprzedawcy prądu w republikach nadbałtyckich do sprzedawcy prądu i dostawcy usług energetycznych w całym obszarze Morza Bałtyckiego.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Morawiecki: Trochę martwimy się o bezpieczeństwo gazowe Polski

Trochę martwimy się o bezpieczeństwo gazowe Polski – przyznał po rozmowach z wicekanclerzem Niemiec ...

Jestem za energetyką rozproszoną

Musimy zmienić tok myślenia i lokować elektrownie tam, gdzie jest planowana duża produkcja wymagająca ...

Stanowisko polskiej energetyki na Szczyt Klimatyczny w Katowicach

Polski Komitet Energii Elektrycznej (PKEE), zrzeszający największe polskie grupy energetyczne, zaprezentował stanowisko branży na ...

Zużycie tworzyw sztucznych na świecie będzie rosło

Problem plastikowych odpadów można rozwiązać m.in. dzięki wdrożeniu zasad gospodarki obiegu zamkniętego. W ostatnich ...

Ogromna strata niemieckiego giganta

Spadające ceny prądu i promowanie zielonej energii przez niemiecki rząd pogrążają koncern energetyczny E.on. ...

Walka w OPEC przed sesją ministrów o wielkość wydobycia

Przed sesją ministrów OPEC 4 grudnia Arabia Saudyjska jest pod rosnącą presją innych krajów ...