Aktualizacja: 23.01.2025 08:45 Publikacja: 29.01.2024 16:22
Foto: Adobe Stock
Liberalizację taryf na prąd dla ludności zapowiedział Sierhij Nahorniak, członek komisji Rady Najwyższej ds. energii oraz usług komunalnych i mieszkaniowych.
- Do tej decyzji namawiają nas nasi partnerzy. Dobrze pamiętamy list otwarty Białego Domu do władz Ukrainy z listą reform, które Ukraina powinna przeprowadzić, aby móc kontynuować otrzymanie pomocy finansowej i wojskowej od Stanów Zjednoczonych... Można powiedzieć, że cena prądu będzie w przybliżeniu dwukrotnie większa w porównaniu z dzisiejszą taryfą – powiedział Nahorniak w wywiadzie dla ukraińskiej gazety Telegraph. Obecnie stawka za energię elektryczną dla ludności wynosi na Ukrainie 2,64 hrywien/kWh (28 gr).
Ma zostać zapewniona moc do produkcji prądu do 2028 r. Trwają rozmowy, co potem. Chodzi o nowe aukcje rynku mocy dla gazu.
Pierwszy całkowicie elektryczny model Suzuki został właśnie zaprezentowany w Mediolanie. Produkcja e VITARY rozpocznie się wiosną przyszłego roku, a zapewne latem zobaczymy pierwsze egzemplarze na naszych drogach.
W PGE rodzi się coraz więcej pytań co do przyszłości węgla. Spółka patrzy na rząd. W tym kierunku nie spoglądają Enea i Tauron i wstępne plany już mają.
Obniżki cen powinny zostać wymuszone przez rynek. Trzeba doprowadzić do tego, żeby wzrosła konkurencyjność wytwarzania, a nie dalej ingerować w poziom cen – mówi Andrzej Modzelewski, prezes E.ON Polska.
Pomimo gróźb premiera Fico o zaprzestaniu wspomagania Ukrainy dostawami prądu, słowacki operator elektroenergetyczny zapewnia, że Słowacja nie pozostawi sąsiada bez pomocy. Oba kraje obowiązuje ważny kontrakt.
Klienci Warty mają możliwość leczenia nowotworów przy użyciu najnowocześniejszych metod na świecie. Ubezpieczenie Leczenie za granicą Plus może pokryć związane z tym koszty nawet do 2 mln euro.
Groźba odcięcia przez Słowaków dostaw prądu na wschód to realny scenariusz. Żeby ich zastąpić, Polska potrzebowałaby pomocy Węgrów i Rumunów.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Szefowa MSZ Niemiec nie wyklucza, że na Ukrainie mogliby pojawić się, w charakterze sił pokojowych, niemieccy żołnierze.
Prawie 11,2 miliona turystów zagranicznych odwiedziło w zeszłym roku Dominikanę. To historyczny rekord, ale minister turystyki jest przekonany, że w tym roku wynik będzie jeszcze lepszy.
Po latach debat rząd Portugalii oficjalnie dał zielone światło na budowę nowego lotniska w Lizbonie. Powstanie ono w Alcochete, na wschód od stolicy kraju. Budowa potrwa około sześciu lat i będzie kosztować nawet 9 miliardów euro.
Prezydent USA Donald Trump ułaskawił 22 stycznia dwóch policjantów, którzy zostali uznani winni śmerci 20-letniego Afroamerykanina, Karona Hyltona-Browna.
Marco Rubio, nowy sekretarz stanu USA, uda się z pierwszą wizytą zagraniczną do krajów Ameryki Łacińskiej - m.in. do Panamy - informuje „Politico”.
Na północ od Los Angeles w środę wybuchł kolejny pożar, który zaczął się błyskawicznie rozszerzać, obejmując obszar o powierzchni 38 kilometrów kwadratowych.
Resort rodziny, pracy i polityki społecznej nie widzi możliwości zrównania świadczeń, które otrzymują różne grupy, które w przeszłości padły ofiarą represji politycznych np. Sybiraków i działaczy opozycji antykomunistycznej.
Zaostrza się przedwyborczy spór o 3 mld dodatkowej pomocy militarnej dla Ukrainy, tym bardziej potrzebnej po zawieszeniu amerykańskiej pomocy przez Donalda Trumpa.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas