Od początku lutego 2017 r. Paweł Orlof, który był wcześniej wiceprezesem Enei odpowiedzialnym za nadzór korporacyjny nad wszystkimi spółkami grupy, zajmie stanowisko prezesa Veolii w Poznaniu.

Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w sektorze energetycznym. Jednym z jego głównych zadań będzie wzmocnienie dotychczasowej pozycji rynkowej Veolii Energii w Poznaniu, dostosowanie firmy do przyszłych wyzwań rynkowych i rozwijanie innowacyjnych projektów z zakresu gospodarki o obiegu zamkniętym.

Zastąpi na tym miejscu Alexandre’a Farion. Z kolei Dalida Gepfert zajmie miejsce Agnieszki Stawiarskiej – Jarosz jako dyrektor finansowa i członek zarządu tej spółki.

Gepfert karię zawodową rozpoczęła w Górnośląskim Zakładzie Energetycznym. Następnie w latach 2000-2010 związana była grupą Vattenfall, na szczeblu zarówno polskim jak i międzynarodowym, odpowiadając m.in. za finanse i controlling spółek z grupy.

Farion oraz Stawiarska – Jarosz obejmą nowe funkcje w polskiej centrali firmy – Veolia w Polsce. Farion przejmie obowiązki dyrektora handlowego grupy, członka zarządu, zaś Stawiarska-Jarosz będzie zastępcą dyrektora finansowego, dyrektora controllingu grupy.