Reklama
Rozwiń

Wyższe ceny węgla od Bogdanki nakręciły kurs spółki

Górnicza spółka Lubelski Węgiel Bogdanka poinformował o podpisaniu aneksów do wieloletnich umów sprzedaży węgla energetycznego dla firm Enea Elektrownia Połaniec oraz Enea Wytwarzanie. Czas trwania umów wydłużono stosownie o rok. Uwzględnia ona także podwyżki cen za węgiel o odpowiednio 71 i 81 proc. Kurs spółki wystrzelił.

Publikacja: 30.12.2022 19:51

Wyższe ceny węgla od Bogdanki nakręciły kurs spółki

Foto: materiały prasowe

Spółka Lubelski Węgiel „Bogdanka” zawarła dwa aneksy do umów na dostawy węgla ze spółkami z grupy Enea. Sama kopalnia jest także w strukturach tej poznańskiej spółki. Bogdanka podpisała w pierwszej kolejności aneks ze spółką Enea Elektrownia Połaniec do umowy sprzedaży węgla energetycznego. W wyniku zawarcia aneksu zostaje przedłużony termin obowiązywania umowy do 31.12.2028 r. Uprzednio obowiązywała do dnia 31.12.2027 r. W związku z tym, obejmuje ona okres dostaw węgla energetycznego w latach 2013 – 2028. Ustalono także aktualizację warunków dostaw węgla energetycznego i wydłużenie terminu odbioru węgla zamówionego jeszcze w 2022 do 15.05.2023 r. Ustalono także warunki i cenę dostaw na cały 2023 r.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Węgiel
Trzęsienie ziemi w Małopolsce. Skutek działalności człowieka
Węgiel
Węgiel broni się przed utratą prymatu
Węgiel
JSW z miliardem strat. Niepokoi zwłaszcza jedna liczba
Węgiel
Usługi bilansowania za wydzielenie węgla?
Węgiel
Bogdanka liczy, że kopalnie na Śląsku zamkną się szybciej? Spółka wyjaśnia