USA zmniejszą wydobycie ropy

The Chevron Corp. Jack/St. Malo deepwater oil platform stands in the Gulf of Mexico in the aerial photograph taken off the coast of Louisiana, U.S., on Friday, May 18, 2018. While U.S. shale production has been dominating markets, a quiet revolution has been taking place offshore. The combination of new technology and smarter design will end much of the overspending that's made large troves of subsea oil barely profitable to produce, industry executives say. Photographer: Luke Sharrett/Bloomberg

Meksyk, którego sprzeciw zablokował podpisanie porozumienia OPEC+, zgodził się zmniejszyć wydobycie o 350 tys baryłek na dobę. Z tego 250 tys. baryłek redukcji wzięły na siebie USA.


O tym, że Meksyk przyłączy się do porozumienia o zmniejszeniu wydobycia ropy, poinformował prezydent kraju Andres Manuel Lopez Obrador. Na kraj przypadnie zobowiązanie do redukcji o 350 tys. baryłek na dobę. W rzeczywistości będzie to jednak tylko 100 tys baryłek. Resztę zobowiązania wypełnią Stany Zjednoczone.

– Prezydent Trump ogłosił, że USA zgodzą się zmniejszyć wydobycie o 250 tys baryłek na dobę, po to, by wyrównać udział Meksyku – mówił Obrador cytowany przez agencję Reuters. Takie porozumienie prezydenci USA i Meksyku mieli osiągnąć podczas telefonicznej rozmowy. Kraje OPEC+ chciały, by Meksyk zredukował wydobycie o 400 tys. baryłek na dobę. Ostatecznie zgodziły się na 350 tysięcy.

Adobe Stock

Uczestnicy konferencji OPEC+ uzgodnili, by zmniejszyć wydobycie w maju i czerwcu o 10 mln baryłek/doba czyli o 23 proc. w stosunku do poziomu z października 2018 r.  W lipcu-grudniu 2020 r wydobycie ma być mniejsze o 8 mln baryłek na dobę, a od stycznia 2021 do kwietnia 2022 r o 6 mln bd. Rosja i Arabia Saudyjska zmniejszą pompowanie o 2,5 mln baryłek na dobę każde.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Chętnych do bycia ratownikiem w KGHM jest wielu

Nie ma problemu z obsadą stanowisk ratowniczych na kopalnianych stacjach i u nas – ...

Ukraina: Czy minister energetyki działa w interesie Kremla?

Energetycy atomowi protestowali w Kijowie przeciwko zwolnieniu prezesa Energoatomu. Zarzucają nowemu ministrowi energetyki działania prorosyjskie. ...

Możemy wydać na wsparcie odnawialnych źródeł 40 mld zł z błogosławieństwem Unii

Komisja Europejska zatwierdziła polski program wsparcia rozwoju zielonych elektrowni. Jego szacowana wartość to 40 ...

Jakóbik: Nie ma możliwości szantażowania Polski ropą

Polska nie miała ani przez chwilę niebezpieczeństwa, że komuś zabraknie ropy – mówił Wojciech ...

MOL Group przejmuje Aurorę

Węgierski MOL Group przejmuje niemiecką Aurorę

Węgierski koncern naftowy powiększy skład swojej grupy kapitałowej o niemiecką firmę zajmującą się recyklingiem ...

Total pożegnał Iran

Francuski koncern paliwowy oficjalnie zakończył swoje interesy w Islamskiej Republice i wycofał się z ...