PERN zwiększa inwestycje w infrastrukturę

Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych realizuje inwestycje, które mają zwiększyć zdolność obsługi ropy naftowej i paliw – mówi Rafał Miland, wiceprezes PERN, gość programu Michała Niewiadomskiego.

W 2017 PERN włączył w swoją strukturę spółkę córkę OLPP. – Dziś jesteśmy jednym przedsiębiorstwem PERN i świadczymy pełną gamę usług – mówi Miland.

Podkreślił, że udało się osiągnąć wiele efektów synergii, bo były to komplementarne spółki. – Razem może oferować klientom kompleksową usługę – stwierdził gość.

– Połączone przedsiębiorstwo ma wiele większy potencjał inwestycyjny, możliwość realizowania remontów i modernizacji – dodał.

Miland zdradził, że plan remontowy na rok przyszły przewiduje zwiększenie remontów na infrastrukturze dwukrotnie w porównaniu do roku 2018.

Gość zaznaczył, że PERN jest atrakcyjnym pracodawcą, bo oferuje bardzo dobre warunki pracy, ale też wymaga dużego poświęcenia.

– Pracownicy są dużą wartością dla naszej firmy i dużo wagi poświęcamy temu, żeby ich w odpowiedni sposób szkolić, motywować i zapewniać bezpieczne warunki pracy – mówił.

Miland zapewnił, że PERN realizuje inwestycje, które mają zwiększyć zdolność obsługi ropy naftowej i paliw.

– Są to inwestycje rurociągowe. Budujemy ponad 100 km rurociągu paliwowego z bazy w Boronowie do bazy PKN Orlen w Trzebini. Drugim elementem rozwoju rurociągów jest budowa drugiej nitki rurociągu pomorskiego, który transportuje ropę naftową – mówił gość.

– Obserwujemy coraz większe zainteresowanie innymi, różnymi gatunkami ropy dostarczanymi z morza. Żeby dostarczyć tę ropę, nie mieszając jej z innymi gatunkami do klientów, potrzebna jest druga nitka – dodał.

Gość przyznał, że część formalno-prawna inwestycji może potrwać długo.

– Mamy nadzieję że procedowana przez rząd ustawa, która ma przyspieszyć realizację inwestycji liniowych w sektorze naftowym pomoże nam zrealizować tę inwestycję szybciej. Zakładamy, że moglibyśmy mówić o końcu roku 2023 – mówił Miland.

PERN rozbudowuje też infrastrukturę do magazynowania ropy naftowej. – Pojemność bazy w Gdańsku podwoi się. Zakładamy, że w III kwartale 2020 r. powinniśmy oddać powiększoną bazę – prognozował Miland.

– Nie zapominamy też o linii paliwowej. Przystąpiliśmy do realizacji programu rozbudowy pojemności magazynowych na paliwa. Inwestujemy w bazy obrotowe, gdzie jest największe zainteresowanie klientów – dodał.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

„Wiedomosti”: bez reform i droższej ropy Rosję czeka 15 lat zastoju

Rosję czeka 15 lat zastoju, jeśli nie będzie przeprowadzać reform i nie wzrosną ceny ...

Rosja będzie krajem bez ropy

Ropy w złożach Rosji starczy jeszcze na 30 lat. Największy dostawca tego surowca na ...

Ukraina będzie gazowo samowystarczalna

Za siedem lat Ukraina ma być samowystarczalna gazowo i eksportować własny gaz wypierając Rosję ...

PGNiG zapowiada dalszą dywersyfikację dostaw gazu

Przegląd najciekawszych newsów z branży energetycznej ::”Parkiet”: PGNiG zapowiada dalszą dywersyfikację dostaw gazu W ...

700 mln zł na modernizację bloków w elektrowni Turów

Ponad 700 mln zł będzie kosztowała kompleksowa modernizacja bloków energetycznych w Elektrowni Turów. PGE ...

PSE: wprowadzenie stopni zasilania w sierpniu zapobiegło blackoutowi

Wprowadzenie w sierpniu br. stopni zasilania było niezbędne, bo zapobiegło wyłączeniom awaryjnym, których skutki ...