Piotr Naimski zajmie się przesyłem

Fotorzepa, Robert Gardziński

Piotr Naimski, poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz były minister gospodarki, otrzyma nominację na na stanowisko wiceministra w kancelarii premiera i przejmie nadzór nad PSE oraz Gaz Systemem.

Informację o nowej funkcji w rządzie PiS podał Obserwator Legislacji Energetycznej portalu WysokieNapiecie.pl. Z informacji serwisu wynika, że Naimski wkrótce otrzyma nominację na Pełnomocnika Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej w randze sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Po otrzymaniu nominacji Naimski będzie odpowiedzialny za nadzór nad dwoma kluczowymi dla kraju spółkami. Pierwszą z nich jest PSE, który odpowiada za przesył energii elektrycznej. Druga z nich to Gaz System, która zajmuje się przesyłem gazu.

Piotr Naimski od lat związany jest z polityką. Działał w Zjednoczeniu Chrześcijańsko-Narodowym, Ruchu Odbudowy Polski oraz Ruchu Katolicko-Narodowym, by ostatecznie związać się z PiS-em. W latach 2005 – 2007 piastował stanowisko ministra gospodarki w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego. W 2008 r. został doradcą szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego i członkiem Zespołu ds. Bezpieczeństwa Energetycznego.

W sejmowych ławach zasiada od 2011 r., kiedy jako bezpartyjny kandydat uzyskał mandat z listy PiS. W 20015 r. uzyskał reelekcję.

Mogą Ci się również spodobać

Famur i Kopex razem dla Tauronu

Konsorcjum, w którego skład wchodzą oba podmioty, zawarło ze spółką Nowe Brzeszcze z grupy ...

Dogrywka dla OZE na tych samych zasadach

Ministerstwo Energii oraz Urząd Regulacji Energetyki zgadzają się na przeprowadzenie aukcji uzupełniającej dla odnawialnych ...

KE: jest porozumienie z Gazpromem

KE: Gazprom podjął zobowiązania, które umożliwią swobodny przepływ gazu w Europie Środkowej i Wschodniej ...

LitPol Link rozpoczyna operacyjną regularną pracę

Połączenie elektroenergetyczne LitPol Link dzisiaj rozpoczyna pracę w pełnym zakresie. Testy trwały od 9 ...

Jedna faktura za prąd i dystrybucję od Multimediów

Należąca do Grupy Multimedia spółka Multimedia Polska Energia uruchomiła sprzedaż energii w modelu kompleksowym ...

Kaczyński: należy powołać ministerstwo energetyki

Musimy mieć rozbudowaną energetykę; dla koordynacji tego należy powołać ministerstwo energetyki – powiedział prezes ...