Piotr Naimski zajmie się przesyłem

Fotorzepa, Robert Gardziński

Piotr Naimski, poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz były minister gospodarki, otrzyma nominację na na stanowisko wiceministra w kancelarii premiera i przejmie nadzór nad PSE oraz Gaz Systemem.

Informację o nowej funkcji w rządzie PiS podał Obserwator Legislacji Energetycznej portalu WysokieNapiecie.pl. Z informacji serwisu wynika, że Naimski wkrótce otrzyma nominację na Pełnomocnika Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej w randze sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Po otrzymaniu nominacji Naimski będzie odpowiedzialny za nadzór nad dwoma kluczowymi dla kraju spółkami. Pierwszą z nich jest PSE, który odpowiada za przesył energii elektrycznej. Druga z nich to Gaz System, która zajmuje się przesyłem gazu.

Piotr Naimski od lat związany jest z polityką. Działał w Zjednoczeniu Chrześcijańsko-Narodowym, Ruchu Odbudowy Polski oraz Ruchu Katolicko-Narodowym, by ostatecznie związać się z PiS-em. W latach 2005 – 2007 piastował stanowisko ministra gospodarki w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego. W 2008 r. został doradcą szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego i członkiem Zespołu ds. Bezpieczeństwa Energetycznego.

W sejmowych ławach zasiada od 2011 r., kiedy jako bezpartyjny kandydat uzyskał mandat z listy PiS. W 20015 r. uzyskał reelekcję.

Mogą Ci się również spodobać

PAK idzie na dietę

Przynajmniej 250 mln zł chce zaoszczędzić ZE PAK w wyniku realizacji planu poprawy efektywności. ...

PGNiG inwestuje w dystrybucję gazu

Przegląd najciekawszych newsów z branży energetycznej ::”Puls Biznesu”: Famur ma swoje pięć minut Producent ...

Resort energii: Bloki jądrowe w dwóch lokalizacjach

Resort energii planuje zakończenie budowy dwóch elektrowni jądrowych do 2043 r. W sumie w ...

Niemcy – kraj bez węgla i atomu

Najpotężniejsza gospodarka Unii za 20 lat będzie produkować prąd, nie wykorzystując węgla i atomu. ...

Termika chce kupić ciepłownie od JSW

PGNiG Termika potwierdza zainteresowanie zakupem aktywów ciepłowniczych Jastrzębskiej Spółki Węglowej. – Spółka wysłała ofertę ...

Najbogatszy człowiek w Afryce zbiera na megarafinerię

Aliko Dangote, najbogatszy człowiek w Afryce, zorganizował ponad 4,5 mld dol. finansowania dłużnego dla ...