Piotr Naimski zajmie się przesyłem

Fotorzepa, Robert Gardziński

Piotr Naimski, poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz były minister gospodarki, otrzyma nominację na na stanowisko wiceministra w kancelarii premiera i przejmie nadzór nad PSE oraz Gaz Systemem.

Informację o nowej funkcji w rządzie PiS podał Obserwator Legislacji Energetycznej portalu WysokieNapiecie.pl. Z informacji serwisu wynika, że Naimski wkrótce otrzyma nominację na Pełnomocnika Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej w randze sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Po otrzymaniu nominacji Naimski będzie odpowiedzialny za nadzór nad dwoma kluczowymi dla kraju spółkami. Pierwszą z nich jest PSE, który odpowiada za przesył energii elektrycznej. Druga z nich to Gaz System, która zajmuje się przesyłem gazu.

Piotr Naimski od lat związany jest z polityką. Działał w Zjednoczeniu Chrześcijańsko-Narodowym, Ruchu Odbudowy Polski oraz Ruchu Katolicko-Narodowym, by ostatecznie związać się z PiS-em. W latach 2005 – 2007 piastował stanowisko ministra gospodarki w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego. W 2008 r. został doradcą szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego i członkiem Zespołu ds. Bezpieczeństwa Energetycznego.

W sejmowych ławach zasiada od 2011 r., kiedy jako bezpartyjny kandydat uzyskał mandat z listy PiS. W 20015 r. uzyskał reelekcję.

Mogą Ci się również spodobać

PGNiG ma nowy zarząd

Piotr Woźniak, który dotychczas był p.o. prezesa, decyzją rady został szefem spółki. Do zarządu ...

Odpisy, czyli przepis na podrasowanie wyników

Dwie spółki w odstępie kilku dni poinformowały o korekcie wartości aktywów. Energa odwróciła odpisy ...

#RZECZoBIZNESIE: Paweł Sito: Polska ciągle nie ma strategii energetycznej na lata

Perspektywa energetyczna, gdzie buduje się na dekady, nie może być nałożona na czteroletnie chwilówki ...

Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia

Coraz więcej ludzi w megamiastach

Już w 2030 roku około 9 proc. mieszkańców Ziemi zamieszka w zaledwie 41 „megamiastach”. ...

Atom Ukrainy na paliwie z USA

Koncern Westinghouse Electric Company podpisał nową umowę z ukraińskim Energoatomem na dostawy paliwa do ...

Transport coraz bardziej zielony

W danych podsumowujących dotychczasowe działanie systemu viaTOLL można zauważyć ewidentną tendencję wzrostu liczby na ...