Należąca do PKN Orlen firma Orlen Oil rozpocznie produkcję płynu do dezynfekcji rąk w zakładzie w Jedliczu (woj. podkarpackie). Pierwsze dostawy mają pojawić się na rynku już wkrótce. W ten sposób koncern chce aktywnie zaangażować się w działania Ministerstwa Zdrowia, związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE: Koronawirus dotarł do OPEC+

– Spółka Orlen Oil z miejsca podjęła działania zmierzające do uruchomienia produkcji płynu do dezynfekcji rąk. Nasze laboratoria pracują nad tym od kilku dni – mówi cytowany w komunikacie prasowym Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen. Dodaje, że Orlen Oil wykorzystuje swoje możliwości techniczne, aby włączyć się działania związane z ochroną przed koronawirusem. – Chcemy jak najszybciej odpowiedzieć na oczekiwania Polaków i zwiększyć ich bezpieczeństwo – twierdzi Obajtek.

Koncern zapowiada, że w ciągu najbliższych dwóch tygodniach trafi na rynek 1 mln ton produktu. W pierwszej kolejności mają być w niego zaopatrzone instytucje publiczne. Płyn dezynfekujący będzie też dostępny w sieci stacji paliw koncernu, czyli na około 1,8 tys. obiektach w całym kraju. Co do zasady Orlen Oil zajmuje się kompleksową produkcją i dystrybucją środków smarnych. Jego oferta obejmuje przede wszystkim: oleje dla motoryzacji, przemysłu, maszyn budowlanych, ciężkiego sprzętu, smary plastyczne, płyny eksploatacyjne, kosmetyki i chemię samochodową oraz rozpuszczalniki.