Aktualizacja: 11.04.2025 14:09 Publikacja: 02.12.2022 19:42
Foto: Adobe Stock
Wciąż nie jest jednak jasne, która odległość będzie wpisana do ustawy i która wyznaczy, jak daleko od zabudowań będzie można lokować farmy wiatrowe. Rząd może jednak powrócić do 500 metrów, tak jak chce tego branża w tym spółki z udziałem Skarbu Państwa. Wszystko przez zaostrzający się konflikt z Solidarną Polską. Może pomóc PSL.
Podczas czwartkowego parlamentarnego zespołu ds. OZE z udziałem premiera Morawieckiego oraz Ministra Klimatu i Środowiska poruszono kwestie dla rozwoju energetyki wiatrowej w Polsce, w tym istotną dla lądowej energetyki wiatrowej, tzw. ustawę odległościową. – Dyskusje w ramach naszego obozu politycznego ws. ustawy 10H (ustawa odległościowa – red.) zakończyły się, mogę się zobowiązać, że będzie procedowana szybciej niż dotąd. Dlatego wierzę, że bardzo szybko ona pójdzie do przodu” – mówił Mateusz Morawiecki podczas posiedzenia. „Najbliższych kilka miesięcy będzie dobrym czasem dla energetyki odnawialnej. Będziemy mocno starali się ją rozwijać – dodał premier.
– Postawa prezydenta to dziś największa niewiadoma wokół nowelizacji ustawy odległościowej, liberalizującej waru...
Stacje elektroenergetyczne okazują się właściwie jedynymi poza kablami elektroenergetycznymi elementami dostaw d...
Wraz z wiosną wraca problem nadwyżek energii z OZE i kłopoty z zagospodarowaniem tej energii. Polskie Sieci Elek...
Enea Nowa Energia, spółka z Grupy Enea nabyła od European Energy sześć farm wiatrowych o łącznej mocy 83,5 MW,...
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Przy okazji publikacji wyników za 2024 r., Polenergia poinformowała także o założeniach nowej strategii spółki d...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas