PGE i Duńczycy bliżej wsparcia offsohre

PGE i duński Ørsted starają się o ustalenie indywidualnego poziomu wsparcia dla morskiej farmy wiatrowej Baltica. Dokumentacja w tej sprawie trafiła do Komisji Europejskiej.

Publikacja: 09.03.2022 13:01

PGE i Duńczycy bliżej wsparcia offsohre

Foto: Adobestock

PGE i Ørsted notyfikowały indywidualną cenę w kontrakcie różnicowym dla obu realizowanych wspólnie etapów projektu Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica - Baltica 2 i Baltica 3. Po weryfikacji dokumentacji przez Urząd Regulacji Energetyki oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów została ona przekazana do Komisji Europejskiej. Kolejnym krokiem są ewentualne pytania i finalna decyzja Komisji. – Ustalenie z Komisją Europejską ostatecznych cen energii w kontrakcie różnicowym jest jednym z kluczowych elementów, który pozwoli nam na podjęcie ostatecznej decyzji inwestycyjnej dotyczącej budowy Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica. Kontrakt różnicowy zabezpieczy duży wolumen energii po stałej cenie, co jest korzyścią nie tylko dla inwestorów, ale przede wszystkim dla odbiorców energii – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes Polskiej Grupy Energetycznej.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
OZE
Coraz więcej firm i instytucji korzysta z małego OZE
OZE
Witamy w świecie zielonych blackoutów. Jaka była przyczyna hiszpańskiej awarii?
OZE
Koniec wiatrowego sporu między Polenergią a Tauronem. Ugoda warta pół miliarda
OZE
Kosmiczne stawki celne w USA na chińskie panele słoneczne. Nawet 3521 proc.
OZE
Enea planuje kolejne przejęcia OZE
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem