Duda, który wcześniej pracował jako account manager w jednej z czeskich agencji PR, będzie w Unipetrolu także szefem biura prasowego.

Tymczasem w Orlenie, będącym głównym akcjonariuszem Unipetrolu (63 proc. akcji), od blisko półtora roku rzecznika prasowego nie ma wcale. W lutym 2010 r. z tej funkcji odwołany został Dawid Piekarz, który był rzecznikiem płockiego koncernu przez sześć lat (pracował z czterema prezesami: Igorem Chalupcem, Piotrem Kownackim, Wojciechem Heydlem oraz Jackiem Krawcem).

W kwietniu 2010 r. dyrektorem biura komunikacji korporacyjnej Orlenu (w skład tej jednostki wchodzą biuro prasowe i dział komunikacji wewnętrznej) został Tomasz Fill, który bezpośrednio wcześniej kierował departamentem sponsoringu w TP (w przeszłości był m.in. rzecznikiem prasowym PKO BP, PZU i PZU Życie oraz dyrektorem ds. komunikacji korporacyjnej i relacji inwestorskich w PGNiG).

Fill nie pełni jednak funkcji rzecznika prasowego Orlenu. Takie stanowisko nie jest obsadzone przez nikogo. Od blisko półtora roku wszelkie komunikaty dla mediów, jakie wydaje płocki koncern podpisywane są tylko "biuro prasowe".